Ktoś we mnie (ebook) –	Sarah  WatersPromocja

Ktoś we mnie

Ocena czytelników:

6,3 (486 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

Opis publikacji

Książka nominowana do Nagrody Bookera 2009.

Lata powojenne, Anglia. Czterdziestoletni doktor Faraday trafia do podupadłej posiadłości, będącej od paru stuleci własnością Ayresów, zubożałej rodziny ziemiańskiej. Dwór, dawniej piękny i okazały, popada w ruinę. Park i ogrody zarosły chwastami, a wskazówki zegara znieruchomiały na godzinie za dwadzieścia dziewiąta. Zdziwaczała pani Ayres, jej niezależna córka i ambitny, zagubiony syn, który nigdy nie doszedł do siebie po katastrofie samolotowej, bezskutecznie próbują iść z duchem czasu.

Mijają dni i dom Ayresów staje się tłem mrocznych, niepokojących zdarzeń. Faraday nie wie, że los rodziny, której usiłuje przyjść z pomocą, nieodłącznie splecie się z jego własnym. Czy zdoła zapobiec tragedii?

Mistrzyni fabuły przygotowała dla nas kolejną niespodziankę. Jedno jest pewne: nie będziemy rozczarowani. 

„Ktoś we mnie” to opowieść nawiedzona przez duchy Henry’ego Jamesa i Edgara Allana Poego. 

„The Washington Post”

Sarah Waters ma niezwykły talent do opowiadania. Potrafi sprawić, by czytelnik całkowicie zapomniał o rzeczywistości, zanurzył się w fikcyjny świat, a doświadczenia bohaterów traktował jak własne. 

„Los Angeles Times” 

Historia z dreszczykiem, a przy tym wnikliwa analiza społeczeństwa klasowego. Wciągająca i mądra powieść. 

„Booklist”

Zniewalająca historia o tym, jak często wpadamy w pułapkę pozorów. Trudno oderwać się od lektury. 

Kate Mosse 

Waters postanowiła postraszyć swoich czytelników. I osiągnęła sukces. Po przeczytaniu powieści nie zaśniecie przy zgaszonym świetle… 

"The Times"

Sarah Waters (ur. 1966) – popularna i wielokrotnie nagradzana brytyjska pisarka, autorka znanych na całym świecie powieści historycznych z wątkiem homoerotycznym. Nakładem wydawnictwa Prószyński Media ukażą się wkrótce wznowienia wszystkich powieści autorki w nowej szacie graficznej.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.44 MB (MOBI), 0.68 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Robert Frączek

Robert Frączek

27.10.2016, 19:40

„Świetny styl i ta niepokojąca atmosfera”

Autorka, której dotąd nie znałem, ale muszę powiedzieć, że Sarah Waters oczarowała mnie tym w jaki sposób potrafi stworzyć słowami pełną niepokoju atmosferę. I nawet jeżeli inne powieści nie są w podobnym stylu (spodziewam się tego), to przecież umiejętności operowania językiem literackim tak łatwo się nie traci? Tu balansuje na pograniczu czegoś rozrywkowego, powieści grozy (Poe się kłania, takie bardzo klasyczne straszenie), więc tym bardziej ciekawe jak sobie radzi z poważniejszymi tematami. Emocje i myśli swoich bohaterów potrafi oddać wyśmienicie.
Z czym mi się kojarzyła na początku ta powieść? Z serialem „Downton Abbey”, atmosferą wielkich, tajemniczych dworów i posiadłości, tą nutą wyższości i klasy, tak charakterystyczną dla brytyjskiej arystokracji.
Tyle, że ten świat po drugiej wojnie światowej odchodzi przecież w przeszłość, mało kto mógł pozwolić sobie na utrzymanie swoich rezydencji i poziomu życia na podobnym poziomie jak w przeszłości. Mamy więc powoli popadającą w ruinę posiadłość i jej właścicieli, którzy również popadają w coraz większą rozpacz. Do nas należą domysły czy za nadciągającą katastrofą, stoją bardziej problemy psychiczne, czy jednak jakieś siły paranormalne.
Jedno wiem na pewno - ciarki chodzą po plecach. Klimat tej powieści, sekrety, które wyczuwamy gdzieś przez skórę, sprawiają, że ciężko się od nie oderwać.Choć główną postacią książki i jej narratorem jest doktor Faraday, prowadzący niewielką praktykę na prowincji i marzący wreszcie o bogatszych pacjentach, to prawdziwym bohaterem tej historii jest dom. Najpierw przyglądamy mu się oczyma małego chłopca – lekarz wspomina swoje dzieciństwo i fascynację ogromem tej budowli, jej wspaniałością i przepychem. Dzięki matce, która tu pracowała, miał okazję zaglądać w różne jego miejsca, choć przecież robił to po kryjomu. Teraz, po latach, ma okazję wrócić i zobaczyć zupełnie inny obraz tego samego domu. Ubożejącej rodzinie Ayresów ciężko utrzymać dwór, który coraz bardziej niszczeje. Nie tylko musieli zrezygnować ze służby, ale i sami ciężko pracują, wyprzedają ziemię, powoli tracąc nadzieję na to, iż posiadłość uda się utrzymać dla następnego pokolenia. Zwłaszcza, że póki co nie widać na nie perspektyw. Dzieci zmarłego pułkownika, choć dorosłe, dziwaczeją mieszkając z matką i nie wystawiając nosa poza posiadłość.

Powieść obyczajowa? Romans? Dramat? Powieść grozy? Prawdę mówiąc wszystkiego po trochu, a całość łączy wszystkie te wątki w coś bardzo smakowitego i wciągającego.

Dodaj recenzję