Sekretne życie drzew (ebook) –	Peter WohllebenPromocja

Sekretne życie drzew

Ocena czytelników:

7,6 (372 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

Opis publikacji

Międzynarodowy bestseller!

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.„Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew – istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem”.

Adam Wajrak„Książka ta powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce”.

Maja Popielarska

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.82 MB (MOBI), 1.65 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Wiktoria Aleksandrowicz

13.11.2016, 17:04

„Drzewa, które żyją tak jak ludzie”

Od wczesnego dzieciństwa uwielbiałam oglądać filmy, takie jak te, które tworzył David Attenborough. Australijskie pożary lasów po których wszystko w niezwykły sposób odżywa, niesamowite rozwijanie się storczyków, ogromne kopce termitów, mikroskopijny świat roślin i zwierząt. Nic więc dziwnego, że gdy tylko ujrzałam okładkę książki „Sekretne życie drzew” autorstwa Petera Wohlleben’a, ta natychmiast zwróciła moją uwagę.

Autor książki „Sekretne życie drzew” Peter Wohlleben jest z zawodu niemieckim leśnikiem, a z zamiłowania popularyzatorem nauki. Po ukończeniu studiów w zakresie leśnictwa w Rottenburgu nad Neckarem, w 1987 roku podjął pracę jako strażnik leśny. W miarę zdobywania wiedzy o lesie, którym się opiekował, rosło jego rozczarowanie nowoczesnymi technologiami stosowanymi w leśnictwie, z uwagi na powodowane przez nie szkody. To zainspirowało go do napisania książki o naturalnym życiu lasów oraz zmianach, jakie w ich złożonym ekosystemie wywołują interwencje człowieka.

Rzadko kiedy w swoich opiniach na temat przeczytanych książek umieszczam notkę o ich autorze, tym razem jednak uznałam to za konieczne. Wykształcenie i zawód Petera Wohlleben’a udowadniają bowiem, że to o czym pisze posiada poparte naukowo podstawy. Autor przekazuje czytelnikom sporo informacji, niejednokrotnie zupełnie zmieniając nasze spojrzenie na drzewa i ich otoczenie.

Oprócz tego, że tytuł zawiera sporo interesującej wiedzy to został również ciekawie i sprawnie napisany. Po lekturze wyraźnie widać jak bardzo Peter Wohlleben kocha pracę leśnika. Zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły - takie rzeczy obok których przechodzimy obojętnie, w ogóle nie zdając sobie sprawy z ich istnienia. W książce pojawia się trochę fachowego słownictwa, nie jest go jednak na tyle dużo, by lektura stała się uciążliwa nawet dla zupełnego, kompletnie nie zaznajomionego z tematem, laika.

Czy wiedzieliście, że drzewa żyją w harmonii, troszcząc się o siebie nawzajem? Peter Wohlleben niejednokrotnie przytacza argumenty na to, że takie „zachowanie” to nie wynik czystego przypadku. W jaki sposób ograbione zostały drzewa rosnące w miastach czy te sadzone sztucznie przez człowieka? „Sekretne życie drzew” to świetnie napisana, niezwykle mądra i interesująca książka. Dla mnie natomiast stanowiła niezwykle przyjemne i odświeżające oderwanie się od beletrystyki z którą mam na codzień do czynienia.
Dodaj recenzję