Lolo (ebook) –	Marta Szreder

ebook Lolo

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,2
(156 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0

Zło czai się blisko nas. Czasem pod zupełnie niewinną postacią.

Z pozoru niczym się nie wyróżniał. Skromny, cichy, unikający bliższego kontaktu. Grzeczny uczeń krakowskiego technikum, który był dobrym uczniem i nie sprawiał problemów wychowawczych. Nikt nie dostrzegł w nim mroku, jaki nosił głęboko w sobie. Nikt nie podejrzewał, do czego jest zdolny.
Osiemnastolatek, który został oskarżony o serię zbrodni dokonanych w Krakowie w latach 60. Jeden z najsłynniejszych polskich seryjnych morderców. Wokół jego postaci narosło wiele mitów. Karol Kot stał się budzącą grozę legendą, ale za jego okrucieństwem krył się osobisty dramat.
Powieść Marty Szreder to zaskakujący portret zabójcy, młodego człowieka, którego wewnętrzny świat okazuje się mroczny i przerażający, ale o tym wie, tylko on sam. Inspirowana faktami książka próbuje odgadnąć motywacje seryjnego mordercy, szuka odpowiedzi, skąd w tak młodym chłopaku wzięło się takie okrucieństwo i wściekłość.
Lolo to także nadzwyczajny obraz Krakowa lat 60., miasta mrocznych zaułków, klubów jazzowych, zadymionych kawiarni, ponurych kamienic.

Opowieść Marty Szreder stała się inspiracją dla scenariusza filmu Czerwony pająk w reżyserii Marcina Koszałki.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.06 MB (MOBI), 0.85 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

aleksandra zykus-stukan

Wyverin von Nietoperek

10.04.2016, 14:37

Książka zawiera bardzo skróconą wersję, romantyczną poniekąd, tego, kim był Karol Kot. Nie wspomina o kontekście wydarzeń (sprawa Marchwickiego w tle), o chorobie Kota, problemach z opiniami biegłych, a także o zmienionym wyroku z dożywocia na karę śmierci. Łatwo się to czyta, przyjemnie, ale mam wrażenie, że takie skrótowce wytwarzają nieprawdziwy i w konsekwencji szkodliwy obraz osobowości morderców mnożąc pseudonaukowe teorie.