Malowany ptak (ebook) –	Jerzy Kosiński

Malowany ptak

Ocena czytelników:

7,3 (4104 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Wstrząsający debiut powieściowy Kosińskiego, zawierający wątki autobiograficzne, to jedna z najgłośniejszych książek ostatniego półwiecza, która przyniosła autorowi sławę i uznanie. Utrzymana w konwencji surrealistycznej parabola ludzkiego losu, naturalistyczne studium barbarzyństwa i przemocy, wizja świata wynaturzonego przez wojnę. 

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.69 MB (MOBI), 0.92 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Łukasz Stasiełowicz

16.06.2012, 14:16

@Marcin Jakubowski

Dlaczego niesmak pozostaje? Bo fabuła zmyślona? Idąc tym tropem to trzeba by krytykować większość beletrystyki, skoro tam się roi od konfabulacji lub całkowitego zmyślenia. Chyba, że za "niesmaczne" uznajesz wydarzenia zawarte w książce... Fakt, książka jest mocna, ale naiwny byłby ten, kto sądzi, iż podobne rzeczy nigdy się nie wydarzyły (niekoniecznie w życiu Kosińskiego).

Marcin Jakubowski

Marcin Jakubowski

03.06.2011, 16:15

Fabuła jest owszem wstrząsająca, ale całkiem wymyślona przez Kosińskiego, które przeżył II wojnę światową dzięki pomocy polskiej rodziny. Całość ma szokować, a tak naprawdę jest niesmaczna. Da się przeczytać, ale w głowie pozostaje niesmak.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję