Malowany ptak (ebook) –	Jerzy Kosiński

ebook Malowany ptak

Autor:

Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,3
(3994 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Wstrząsający debiut powieściowy Kosińskiego, zawierający wątki autobiograficzne, to jedna z najgłośniejszych książek ostatniego półwiecza, która przyniosła autorowi sławę i uznanie. Utrzymana w konwencji surrealistycznej parabola ludzkiego losu, naturalistyczne studium barbarzyństwa i przemocy, wizja świata wynaturzonego przez wojnę. 

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.69 MB (MOBI), 0.92 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Łukasz Stasiełowicz

16.06.2012, 14:16

@Marcin Jakubowski

Dlaczego niesmak pozostaje? Bo fabuła zmyślona? Idąc tym tropem to trzeba by krytykować większość beletrystyki, skoro tam się roi od konfabulacji lub całkowitego zmyślenia. Chyba, że za "niesmaczne" uznajesz wydarzenia zawarte w książce... Fakt, książka jest mocna, ale naiwny byłby ten, kto sądzi, iż podobne rzeczy nigdy się nie wydarzyły (niekoniecznie w życiu Kosińskiego).

Marcin Jakubowski

Marcin Jakubowski

03.06.2011, 16:15

Fabuła jest owszem wstrząsająca, ale całkiem wymyślona przez Kosińskiego, które przeżył II wojnę światową dzięki pomocy polskiej rodziny. Całość ma szokować, a tak naprawdę jest niesmaczna. Da się przeczytać, ale w głowie pozostaje niesmak.