Mędrzec kaźni (ebook) –	Tomasz  Kowalski

Mędrzec kaźni

Ocena czytelników:

7,3 (26 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Wiosna 1939 roku, Paryż. Wojna wisi w powietrzu. Amerykański dziennikarz przyjeżdża, by przeprowadzić wywiad z miejskim katem. Młody człowiek ma w głowie dokładny scenariusz rozmowy, ostatecznie jest profesjonalistą. Nie podejrzewa, że w jego planach coś mógłby zmienić  straszy pan, który co prawda przez całe lata wykonywał dość krwawą profesję, ale tak naprawdę nie ma pojęcia czego oczekuje przeciętny czytelnik gazety. Autor zadbał, żebyśmy otrzymali wysmakowaną opowieść, która jest jednocześnie ważnym głosem w dyskusji nie tylko o karze głównej, ale wszelkich zinstytucjonalizowanych formach zabijania i naszym przyzwoleniu na nie. Kameralna apokalipsa w mieszkaniu na trzecim piętrze paryskiej kamienicy uświadamia, że od pytań o źródła powszechnej hipokryzji nie ma ucieczki.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

144

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.45 MB (MOBI), 1.66 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Nerw Słowa

Nerw Słowa

26.07.2016, 21:45

„Niepozorna rewelacja”

Niepozorna, z niezbyt wyróżniającą się okładką, dość krótka. A tak dobra, że chyba mam kolejnego kandydata do książki roku. Z jednej strony czyta się to świetnie i szybko (choć nie za szybko, bo Kowalski doskonale waży poczytność i poetyckość), a z drugiej przejmująco i refleksyjnie. Polecam.

A po nieco dłuższą recenzję zapraszam na Nerw Słowa:

http://nerwslowa.blogspot.com/2016/07/ksiazka-niepozorna-rewelacja-czyli.html

Dodaj recenzję