Między nami (ebook) –	Małgorzata Tusk

E-book

Między nami

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam, jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy. Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka. Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Szybko przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać. Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, nadal jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam w ciąży na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, potem Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie własny świat. Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o swoje małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń. Teraz mam swój świat i – tak między nami – nie zamierzam z niego rezygnować. "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

38.73 MB (MOBI), 20.78 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Aspera

29.11.2013, 12:22

„Między nami” to bardzo wciągająca autobiografia, od której momentami bardzo ciężko było mi się oderwać. Życie pani Małgorzaty, niby zwyczajno-niezwyczajne, pełne było trudnych jak i wspaniałych chwil, z których autorka wyciągnęła wiele wniosków i dzieli się nimi z czytelnikami. Choroby dzieci, wiązanie końca z końcem, później przystosowanie się do świata wielkiej polityki z jednej strony, a z drugiej podróże, spotkania z przyjaciółkami, zamiłowanie do książek sprawiły, że pani Małgorzata jest tym, kim jest, ale to nigdy nie sprawiło, żeby musiała przestać być sobą i poddawać się biegowi rzeczy i przez to stać się nieszczęśliwą. Polecam.

E

22.11.2013, 21:19

„Między nami” to niby takie nic. Historia taka sama jak inne. Dzieciństwo spędzone u dziadków na wsi, smutna codzienność socjalizmu za młodu, bunt, studia, małżeństwo, dzieci. Ta historia jest zwykła, ale dzięki temu bardzo prawdziwa. Myślę, że stwierdzenie, że wszystkie jesteśmy Małgorzatami bedzie przesadzone, ale każda z nas znajdzie duże prawdopodobieństwa. Wydawałoby się, że życie takich ludzi jest bardzo niezwykłe. To nie jest prawda. Tak, więcej podróżują, więcej ludzi poznają, ale muszą też zachowywać kamienne miny, kiedy serce pęka, bo cały kraj na nich patrzy. Małgorzata Tusk swoją opowieścią dodaje nam siły w codziennym życiu i motywuje do działania. Serdecznie polecam tę inspirującą książkę :)

Katarzyna

22.11.2013, 17:32

Jak to jest trwać u boku mężczyzny, którego ciągle nie ma w domu bez wyjątków czy małe dziecko choruje, płacze czy chce jeść. Nie wspominając już o pragnieniach samej matki, która samotna ma w końcu dość małżeństwa, które powstało zresztą po trzech miesiącach znajomości. Nieważne, czy to Premierowa czy inna kobieta każdej byłoby w tej sytuacji ciężko. Nie każda jednak potrafiłaby to opisać jak Małgorzata Tusk i pokazać Polakom swoje życie od kuchni. Za to ją podziwiam, a ksiązkę polecam.

Basiunia

20.11.2013, 11:37

Zakorzeniłam w sobie niechęć do Tusków. Może z zazdrości, może nieco z zawiści, że im się udało a moje życie nie jest tak kolorowe i pełne sukcesów. Mimo to sięgnęłam po tę książkę i rozwiały się moje negatywne emocje. To naprawdę fajna opowieść o kobiecie, która wbrew pozorom nie miała w życiu łatwo choć łatwo ją z góry ocenić. Doceniam jej wysiłek i prostolinijność z jaką opisuje swoje życie. Naprawdę warto.

Gienia

20.11.2013, 10:48

Zaskoczyło mnie jak w tej książce jest wiele fantastycznych zdjęć. To znacznie przybliża czytelnikom postać premierowej, która w tej publikacji jest ludzka i przyjazna. Po prostu opisuje swoje barwne życie i nie boi się szczerości. Ciekawa lektura, ciekawe wnioski.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję