Morfina (ebook) –	Szczepan Twardoch

E-book

Morfina

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Awanturnicza powieść o człowieku, który urodził się w złych dla siebie czasach i z artysty uzależnionego od morfiny przemienił się w demonicznego, nieodpowiedzialnego konspiratora, męża, kochanka... Nie mógł mu zaufać nikt.

Konstanty Willemann jest synem niemieckiego arystokraty i spolonizowanej Ślązaczki. Ma za sobą kampanię wrześniową 1939 roku, jest podporucznikiem, oficerem rezerwy Wojska Polskiego, wojsko jednak go nie interesuje. Gdy tylko nadarza się okazja, korzystając z chaosu, nie rejestruje się jako wojskowy i zaczyna ukrywać w Warszawie. Przechodzi rodzaj choroby psychicznej, słyszy głosy wewnętrzne.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.71 MB (MOBI), 1.62 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Przemysław Skoczyński

13.06.2013, 14:10

Trzeba się do języka tej powieści przyzwyczaić. Ciekawa dwuosobowa narracja, pełna dygresji i chaosu, dobrze oddaje stan psychiczny bohatera, który ma problem z samookreśleniem, potwierdzeniem własnej narodowości i funkcją, jaką ma spełniać w czasie wojny. Napisałbym o przeroście formy nad treścią i nazwałbym książkę "przegadaną", gdybym w takim właśnie języku nie widział środka do oddania mętliku, jaki ma w głowie Kostek w tej specyficznej sytuacji. Ciekawa lektura, jedna z nakciekawszych rodzimych pozycji ostatnich lat

Anonimowy czytelnik

30.03.2013, 17:03

Przeczytałem tysiące książek a wśród nich, na palcach mógłbym policzyć te, które zacząłem a nie miałem ochoty skończyć. "Morfina" dołącza do tej specyficznej grupy. Może kiedyś wrócę, ale na razie wiem na pewno, że nie jest to książka, którą poleciłbym znajomym.