Morfina (ebook) –	Szczepan Twardoch

ebook Morfina

Autor:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,4
(2834 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Awanturnicza powieść o człowieku, który urodził się w złych dla siebie czasach i z artysty uzależnionego od morfiny przemienił się w demonicznego, nieodpowiedzialnego konspiratora, męża, kochanka... Nie mógł mu zaufać nikt.

Konstanty Willemann jest synem niemieckiego arystokraty i spolonizowanej Ślązaczki. Ma za sobą kampanię wrześniową 1939 roku, jest podporucznikiem, oficerem rezerwy Wojska Polskiego, wojsko jednak go nie interesuje. Gdy tylko nadarza się okazja, korzystając z chaosu, nie rejestruje się jako wojskowy i zaczyna ukrywać w Warszawie. Przechodzi rodzaj choroby psychicznej, słyszy głosy wewnętrzne.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.71 MB (MOBI), 1.62 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Przemysław Skoczyński

13.06.2013, 14:10

Trzeba się do języka tej powieści przyzwyczaić. Ciekawa dwuosobowa narracja, pełna dygresji i chaosu, dobrze oddaje stan psychiczny bohatera, który ma problem z samookreśleniem, potwierdzeniem własnej narodowości i funkcją, jaką ma spełniać w czasie wojny. Napisałbym o przeroście formy nad treścią i nazwałbym książkę "przegadaną", gdybym w takim właśnie języku nie widział środka do oddania mętliku, jaki ma w głowie Kostek w tej specyficznej sytuacji. Ciekawa lektura, jedna z nakciekawszych rodzimych pozycji ostatnich lat

Anonimowy czytelnik

30.03.2013, 17:03

Przeczytałem tysiące książek a wśród nich, na palcach mógłbym policzyć te, które zacząłem a nie miałem ochoty skończyć. "Morfina" dołącza do tej specyficznej grupy. Może kiedyś wrócę, ale na razie wiem na pewno, że nie jest to książka, którą poleciłbym znajomym.