Muszkieterki (ebook) –	Anna M. Rędzio

E-book

Muszkieterki

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Ola szukała faceta, a Rita była na rozdrożu i wszystkie zakładałyśmy, że to tylko przystanek. Teraz wygląda na to, że chcemy zostać na tym przystanku dłużej. Przynajmniej w tym momencie żadna z nas nie szuka faceta i raczej nam z tym dobrze. (...)

- Z nikim mi się tak świetnie nie mieszkało, jak z wami.

- Przyjemnie wracać do domu, w którym nikt nigdy nie ma do nikogo o nic pretensji.

- I nikt od nikogo niczego się nie domaga.  (...)

- Tak czy siak, warto zainwestować w mieszkanie. (...)

- Abyśmy zawsze mogły do siebie wrócić.

- I abyśmy zawsze tak sobie pomagały, jak przez ostatni rok.

- I innym.

- Jak muszkieterki: jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!

Muszkieterki Anny M. Rędzio to bardzo optymistyczna powieść o samorealizacji, budowaniu tożsamości, realizowaniu marzeń, przede wszystkim zaś o wspaniałej kobiecej przyjaźni. Obserwujemy, jak doskonała przyjaźń trzech kobiet po trzydziestce, dziwne lub zbyt typowe związki z mężczyznami, rozmaite przypadkowe wydarzenia, wreszcie rozgrywający się w sąsiedztwie dramat, zmieniają je stopniowo w świadome siebie, niezależne, silne kobiety, które odkrywają swoje talenty i nie boją się robić tego, czego pragną. "Może nie przeżyję szalonej miłości, ale na pewno przeżywam wspaniałą przyjaźń. Love lives, love dies , jak mówi, a raczej podśpiewuje Rita, ale friends will be friends ".

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.11 MB (MOBI), 0.73 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

27.12.2011, 17:42

„”

Trzy kobiety, trzy przyjaciółki i trzy różne historie, które splatają się ze sobą. Rita, Ola i Julia to trzy różne charaktery z różnymi doświadczeniami. Przeważnie są związane one z mężczyznami. Jak wszystkie kobiety, one też mają z nimi problemy.
Rita to pewna siebie, zwariowana, odważna i otwarta kobieta. Nienawidzi rutyny, która teraz pojawiła się w jej życiu. Postanawia zostawić męża i zrezygnować z dotychczasowego życia, aby zmienić je na lepsze - dobrze się bawić, popełniać nowe błędy i zaszaleć.
Drugą z całej paczki jest Julita, która także chce coś zmienić i postanawia wrócić na studia psychologiczne, które rzuciła dla swojego mężczyzny.
Ola zaś jest matką 5-letniej Ani. Kobieta szuka mężczyzny na siłę, nie patrząc pod swoim kątem, a pod kątem swojego dziecka. Facet musi być przede wszystkim dla dziecka, nie dla niej. Nie patrzy na swoje pragnienia i potrzeby. Swoim charakterem i zachowaniem odrzuca od siebie mężczyzn i w tenże sposób także zostaje sama. Przeprowadza się do swojej przyjaciółki ze studiów - Julity, a do nich po tygodniu dołącza Rita.
I tak żyją sobie trzy trzydziestoletnie kobiety wraz z małą Anią i pieskiem Florką. Każda z nich chce rozpocząć nowe życie, każda chce mieć czystą kartę.

Powieść jest typowo kobieca. Nie dość, że opowiada historię kobiet, które stają się niezależne, silniejsze i spełniają swoje najskrytsze marzenia, to jest także nastawiona na kobietę odbiorcę. Większość z nas może się utożsamiać z bohaterkami. Nawet ja, mimo swojego młodego wieku, widziałam w nich czasem cząstkę siebie. Nie jest to typowe romansidło, choć głównym wątkiem są relacje kobiet z mężczyznami. Mimo to jednak można zobaczyć, że w każdym wieku da się spełniać swoje marzenia, trzeba tylko być silnym, odważnym i iść do przodu. Nie można stać w miejscu.

Bardzo przyjemna, ciepła, pisana z humorem i uczuciem. Idealna na wieczory z kocem i ciepłą herbatką. Polecam każdemu (nawet mężczyznom - może w końcu uda im się nas zrozumieć:)), kto lubi obyczajowe powieści o życiu.