Na wschód od Edenu (ebook) –	John SteinbeckPromocja

E-book

Na wschód od Edenu

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Słynnym „Na wschód od Edenu” Prószyński i S-ka otwiera serię autorską, w której przypomni wszystkie dzieła Johna Steinbecka. Znajdą się w niej również tytuły nigdy wcześniej w Polsce niepublikowane.

Powieść uznawana za najwybitniejsze dzieło Steinbecka opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wychowuje dwóch synów – Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne co ich łączy, to nieustanna rywalizacja o miłość surowego ojca. Aron jest spokojny i posłuszny, Kal to urodzony buntownik, który żywi wyraźną niechęć do brata i za wszelką cenę chce odnaleźć matkę. Napiętą sytuację między braćmi pogłębia jeszcze miłość do tej samej dziewczyny – Abry. W końcu Kaleb odnajduje matkę, demoniczną Kathy, w domu publicznym i odkrywa, że jest ona zupełnym przeciwieństwem tego, co uosabia ukochany ojciec. Rozdarcie wewnętrzne, konieczność dokonania wyboru i nadmiar napięć doprowadzają do tragedii…

„Na wschód od Edenu” to jedna z najwybitniejszych i zarazem najpopularniejszych powieści XX wieku. Podczas gdy w warstwie fabularnej jest realistyczną sagą rodziny kalifornijskich ranczerów, jej drugie, głębsze dno można odczytywać jako reinterpretację biblijnej historii o Kainie i Ablu i przypowieść o walce dobra ze złem w człowieku.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

7.02 MB (MOBI), 2.89 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Katarzyna Bartnicka

Katarzyna Bartnicka

12.02.2016, 16:25

„Koniecznie trzeba przeczytać”

Powieść tę przeczytałam z ogromną przyjemnością i pewnego rodzaju niecierpliwością. Myślę, że ta książka może spodobać się każdemu, kto lubi rozbudowane, napisane pięknym językiem opowieści, w której to mamy odrobinę smutku, odrobinę radości, trochę żartów. Jest to bowiem historia dwóch rodzin: Hamiltonów i Trasków, których losy z czasem gdzieś tam się stykają. Jest to próba zmierzenia się człowieka z samym sobą, ze swoim dziedzictwem genami. Niemniej jednak Steinbeck poniekąd wplata ten problem w dzieje rodzin i chociaż jest to moim zdaniem główny problem tej powieści, to jednak nie przytłacza on czytelnika, dzieje się tak jakby poniekąd, a wszystko zawdzięczamy niezwykłej umiejętności pisania w sposób obrazowy, to tak jakby się tę historie oglądało, a nie czytało. Dodam jeszcze, że każdy z bohaterów jest jakiś, nawet ta najmniej znacząca postać jest tak pokazana, że wiemy iż mamy do czynienia z ludźmi (nie papierowymi tworami), którzy ze swoimi problemami, przywarami, grzeszkami są żywym odbiciem nas samych. A to wszystko bez żadnego moralizowania czy pouczania, ot po prostu pięknie napisana historia o tym jaki jest czy może być człowiek.

Dodaj recenzję