Nawroty nocy (ebook) –	Patrick Modiano

ebook Nawroty nocy

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,2
(137 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Decyzja została podjęta. Wyboru dokonał los, Bóg albo historia. To nie jest ważne. Ważne, jak zachowa się człowiek w samym środku okupacyjnego piekła. Może być zdrajcą, bohaterem albo nikim. Rozdarty między dwoma światami, zawieszony na granicy między świadomością a szaleństwem, współpracuje jednocześnie z francuskim Gestapo i ruchem oporu i nie potrafi wyzwolić się z objęć obłąkanej historii. Modiano z czułością i odrobiną okrucieństwa przygląda się swoim bohaterom. Ze śladów, zapachów i dźwięków próbuje wyczarować przeszłość i wyłuskać z niej prawdę o świecie.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.58 MB (MOBI), 0.66 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Jack

09.01.2015, 11:42

Choć książka krótka, to bardzo bogata w treści i dość trudna. Głównego (anty)bohatera ciężko polubić, ale też z czasem zaczynamy mu współczuć. Powieść Modiano każe jednak przede wszystkim zastanowić się jak byśmy się zachowali na miejscu głównego bohatera – czy nie bylibyśmy tacy jak on? Moim zdaniem zdecydowanie warto sięgnąć.

Krzysztof Janczewski

Krzysztof Janczewski

14.07.2016, 16:05

„Warto przeczytać!”

Doskonałe studium psychologiczne kapusia francuskiego gestapo. Sporo chaosu, który kłębi się w głowie głównego bohatera. Chaos przelany na papier przez noblistę, bardzo zgrabnie i realistycznie. Narrator, podwójny agent, gubi się w odgrywanych rolach, gubi się też czytający i tak być powinno. Mocna rzecz!