Nie bój się żyć. Biografia ojca Joachima Badeniego (ebook) –	Judyta  Syrek

ebook Nie bój się żyć. Biografia ojca Joachima Badeniego

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,3
(80 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"W pewnych środowiskach, zwłaszcza w Krakowie i Poznaniu, ojca Joachima Badeniego nie trzeba przedstawiać. Jednak nawet jego wielbiciele i wierni czytelnicy jego książek nie wiedzą zapewne o wszystkich szczegółach i anegdotach, na które natrafiła Judyta Syrek. Czy wiadomo na przykład, że ten półkrwi Szwed i polski arystokrata miał pirata wśród przodków? Albo że jego matka, księżna Alicja, działała w polskim ruchu oporu? Lub że kiedyś niemal wstąpił do kamedułów? Ta biografia utkana jest z opowieści ludzi, którzy znali ojca Joachima na różnych etapach życia, i z jego własnych wspomnień. Wyłania się z nich czarujący arystokrata, dzielny żołnierz, charyzmatyczny duszpasterz i wychowawca młodzieży, bezkompromisowy obrońca wartości w czasach komunizmu, mistyk, uzdrowiciel - a przede wszystkim: wzór i przyjaciel. Jak na tak bogatą osobowość przystało, Badeni bywał także postacią kontrowersyjną. Jednak najważniejszą jego cechą, przyciągającą innych do niego jak magnes, była jego więź Bogiem, tak głęboka, że aż trudna do zrozumienia. Książka obfituje w wiele ciekawych informacji o historii rodziny Badenich, o życiu złotego chłopca Kazimierza Badeniego przed wstąpieniem do zakonu dominikanów oraz o realiach działania duszpasterstw w czasach komunizmu. Polecane tytuły "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 15.88 MB (MOBI), 7.70 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Marzanna

06.04.2014, 00:09

Biografia jest bardzo ciekawa i interesująca, bo taki też był ojciec Joachim Badeni. "Nie bój się żyć" czyta się naprawdę dobrze. Jest to książka pełna cytatów, ciekawych wspomnień i oczywiście barwnych anegdot. Polecam serdecznie.

Ada

02.04.2014, 20:57

Biografia jest świadectwem niezwykłego życia ojca Joachima Badeniego. Był oddany ojczyźnie i Bogu oraz swojej rodzinie. Był "przewodnikiem" dla wielu osób, nauczycielem, mistykiem, charyzmatycznym zakonnikiem. Sprawiał, że ludzie lgnęli do niego i dzielili się swoimi problemami. Serdecznie polecam.

Basia

30.03.2014, 14:43

Słyszałam wiele o ojcu Joachimie Badenim, ale nie sądziłam, że miał tak niesamowite życie i był tak barwną postacią. Jego biografia jest niezwykle ciekawa i interesująca oraz pięknie wydana. Warto się z nią zapoznać.

A.M.

29.03.2014, 21:20

Książka jest bardzo interesująca, ponieważ Judyta Syrek przedstawiła w niej wiele ciekawych i mało znanych faktów z życia rodziny ojca Joachima Badeniego oraz jego samego. Autorka opisała jego życie nie tylko jako duchownego, ale przede wszytskim jako człowieka, który szukał swojej drogi w życiu.

Dev

28.03.2014, 19:58

"Nie bój się żyć" jest książką, o człowieku który faktycznie nie bał się żyć. Ojciec Joachim Badeni prowadził bardzo ciekawe życie, nawet jako zakonnik. A można się o tym dowiedzieć z wielu wypowiedzi przytoczonych w książce oraz niezwykle zabawnych anegdot. Polecam

Anik

26.03.2014, 12:56

Koleje życia ojca Joachima Badeniego były niesamowite. Dorastanie w arystokratycznym domu, uczestnictwo podczas II wojny światowej, powołanie do posługi bożej. Brzmi jak film, a to prawdziwe życie. Opisała je Judyta Syrek, dziennikarka, autorka wielu wywiadów z bohaterem książki „Chce się żyć”. Serdecznie polecam!

Anonimowy czytelnik

13.04.2015, 18:59

„ To ogromne bogactwo odkrywa przed nami Judyta Syrek poprzez przybliżenie wyjątkowej postaci jaką był o. Joachim Badeni. ”

Jaką by napisano biografię naszego życia? Jakie znalazły by się w niej wątki? Pragnienie poznawania życia innych jest konieczne. W swoje się nie zagłębiamy niekiedy. Życie jest nieustannym poznawaniem siebie i świata. To ogromne bogactwo odkrywa przed nami Judyta Syrek poprzez przybliżenie wyjątkowej postaci jaką był o. Joachim Badeni. Człowiek z krwi i kości. Syrek jest daleka od przedwczesnego oprawiania go w ramki. To wielka zaleta jej pisarstwa.