Niebezpieczny poeta. Konstanty Ildefons Gałczyński (ebook) –	Anna Arno

ebook Niebezpieczny poeta. Konstanty Ildefons Gałczyński

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,0
(1 ocena)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Kim był ten poeta, który zapisał się w zbiorowej pamięci wierszami o zaczarowanej dorożce, ogórku, który nie śpiewa, i Teatrzykiem Zielona Gęś? Zielonym Konstantym zakochanym na wieki w srebrnej Natalii? Oszustem, słodkim szarlatanem, sztukmistrzem wyciągającym wiersze jak króliki z kapelusza? Kpiarzem sypiącym fajerwerkami dowcipu? A może „psem na forsę” piszącym na akord dla tego, kto zapłaci? Postacią tragiczną, uwikłaną w nałóg i kolejne polityczne układy? Człowiekiem zdolnym oświadczyć się podczas wojennej tułaczki trzem kobietom naraz, gdy w domu czekała żona? A może „księżycowym facetem”, zakochanym przed wszystkim w poezji i muzyce? Książka Anny Arno odkrywa przed nami wszystkie te twarze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i jeszcze wiele innych. Podobnie jak jego poezja, mieni się wieloma odcieniami, obraz poety raz jest flamandzkim portretem, raz socrealistycznym plakatem, a innym razem karykaturą z „Przekroju”. "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 14.00 MB (MOBI), 6.36 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Paweł

27.11.2013, 12:37

Za takie biografie należą się pokłony, bo tylko sama autorka wie, ile kosztowało ją czasu i energii opracowanie tak obszernego tekstu, który teraz zachywca miłośników tak Gałczyńskiego jak biografii w ogóle. Uważam, że warto się zapoznać, by przekonać się kim naprawdę był wielki poeta, ale też jak powinna wyglądać idealna biografia.

Marlena

26.11.2013, 21:37

Świetność tej biografii polega na dynamicznym języku. Nie ma tu miejsca na nudę. Anna Arno bez przerwy nas czymś zaskakuje. Myślę, że zadziała to również na tych, którzy o Gałczyńskim wiedzą wiele, bo zdaje się, że autorka wygarnęła wszystkie grzeszki i smaczki spod ciężkiego dywanu życia Gałczyńskiego. Jestem zachwycona

Renia

26.11.2013, 20:27

Nie skłamię w jednym słowie jeśli powiem, że to najlepsza biografia jaką w życiu czytałam, a czytałam ich sporo. Bardzo doceniam wysiłek, jaki autorka musiała włożyć, by wejść we wszystkie zakamarki życia Gałczyńskiego i finalnie wydać tę piękną książkę. Dziękuję jej za przywrócenie wiary w biografów ! : )