Noc jest dniem (ebook) –	Leszek MieszczakPromocja

E-book

Noc jest dniem

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

„Noc jest dniem” Leszka Mieszczaka to powieść w formie dyskusji i reportażu z życia.


Głównymi bohaterami są Bronisław i Marta. Spotykają się w przedziale pociągu, gdzie jako pasażerowie zaczynają niby luźną, towarzyską pogawędkę, która jednak stała się preludium do ich dalszych losów, a jednocześnie treści powieści. Książka prezentuje dynamiczny obraz ludzkich doświadczeń, w tym także tych marginalnych, z pogranicza życia i śmierci oraz kalectwa i medycznego wykluczenia z rutynowej codzienności. Główny atut utworu to kunsztowne i atrakcyjne w swojej formie splecenie losów dwojga ludzi, którzy dopiero co się poznali, pokazanie ich pozornie niezależnych, lecz jakże współzależnych retrospekcji i wspomnień. Autor dotyka nie tylko relacji psychicznych, ale również duchowość, wiarę chrześcijańską i elementy wizji nadprzyrodzonych.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

277

Rok wydania papierowego

2016

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.51 MB (MOBI), 0.92 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Ania

Ania

17.09.2016, 10:03

NOC NIGDY NIE JEST TAK CIEMNA, ABY ŚWIATŁO NIE MOGŁO JEJ ROZJAŚNIĆ
Skłaniająca do głębszych rozważań powieść obyczajowo – psychologiczna Leszka Mieszczaka, dzięki której zrozumiemy, jak wielka jest siła ducha i ile może dokonać, jeśli wykracza poza materialną stronę ciała.
Opisana historia wydarzyła się na polskiej prowincji, w pociągu relacji Bielsko-Biała Północ-Łodygowice Górne. Bronisław jeden z bohaterów powieści pokonuje tę trasę zmierzając do pracy. Jego życie zdaje się całkiem normalne, ale na zawsze odmieni je spotkanie z Elishebą, malarką, Żydówką, która zrządzeniem losu znajdzie się w tym samym pociągu co on.
Przypadkowe spotkanie zapoczątkuje bardzo wyrazistą znajomość, która z czasem przybierze formę uzależnienia. Możliwość odbywania kolejnych, wspólnych podróży pozwoli obojgu upajać się swoim widokiem, słowami, zapachem i spojrzeniami na otaczający ich świat.
Poważny wypadek sprawi, że Bronisław nie będzie zdolny dalej wyruszać na spotkania z Elishebą, Namacalną więź muszą zastąpić myśli i maile, ale i te pochłonie pustka, gdy Elisheba umrze. Dzięki spotkaniu z siostrą Elisheby, Bronisław ujrzy jej postać w nowym świetle, i z czasem zrozumie, że życie jest niesamowitym darem otrzymanym od Boga.
Po lekturze powieści „Noc jest dniem” zrozumiemy, że nie każdy, którego oczy są zamknięte, śni, i na nowo docenimy wartość życia.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję