Notebook (ebook) –	Tomasz LipkoPromocja

E-book

Notebook

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Nowy wymiar powieści sensacyjnej – pierwszy thriller, poszerzający czytanie

Prokurator z prowincji, handlarze ludzkimi organami i mroczna strona internetu… 

2012 rok. Cały kraj w euforii szykuje się do inauguracji najważniejszej sportowej imprezy w historii. W cieniu przygotowań do Euro toczy się jednak rozgrywka, która może wstrząsnąć fundamentami całego państwa.

W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Zbyt duża prędkość i niebezpieczny manewr wyprzedzania to najczęstsze przyczyny wypadków. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny,  okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady.

Prokurator ma nadzieję, że pomoże mu laptop znaleziony przy zmarłej na miejscu wypadku. Jeszcze o tym nie wie, ale uruchomienie komputera zmieni całe jego dotychczasowe życie. 

Jakiego typu informacje znajdują się w komputerze Dagmary Frost? Komu zależy na odzyskaniu dysku? Czy jej śmierć to rzeczywiście tragiczny wypadek? Prokurator Bolesta, włączając komputer, otworzył puszkę Pandory. Już wkrótce będzie musiał stawić czoło siłom, które działają w cieniu i zrobią wszystko, aby w cieniu pozostać.

Notebook to nowoczesny, wciągający i trzymający w napięciu thriller, który absolutnie na serio  podejmuje ważne tematy współczesności, takie jak niezależność mediów, niezawisłość sądów i prokuratury, pełna luk ochrona danych osobowych i ciemna strona Internetu. Jest to także książka przełomowa pod kątem zastosowanej w niej technologii. Autor powieści wkomponował w fabułę i fikcyjny świat kilkanaście materiałów filmowych, które czytelnik będzie mógł w dowolnym momencie obejrzeć na ekranie swojego tabletu albo telefonu komórkowego.  Po raz pierwszy w historii powieści sensacyjnej – nie tylko polskiej, ale i światowej – czytelnik będzie mógł tak głęboko zanurzyć się w akcję i spojrzeć na świat oczami bohaterów. 

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

6.37 MB (MOBI), 2.76 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

manton

Małgorzata Antoniewicz

08.07.2016, 09:29

„Sporo zapożyczeń od mistrzów kryminałów, ale też dobre.”

Zupełnie przyzwoita powieść sensacyjno-kryminalna. Widzę tu wpływ Białoszewskiego. Główny bohater to prokurator oczywiście z niepoukładanym życiem osobistym, działający niezawsze zgodnie z prawem, a wręcz zupełnie wbrew prawu. Widać tu też temat z "Zero" Elsberga, ale to już pewnie nie jest naśladownictwo, tylko takie czasy nastały, wynalazki elektroniki (patrz: inteligentne okulary gogle i inne narzędzia inwigilacji) zaczynają odgrywać coraz większą i coraz mniej pozytywną rolę w życiu, więc tym bardziej w powieściach z dreszczykiem. Widzę tu też zapożyczenie z Larssona, bo super inteligentna i bardzo młoda hackerka (Kamila) z pokręconym nieszczęśliwym dzieciństwem, to jakby żywcem wzięta Lisbeth Salander, czyli dziewczyna z tatuażem. Zapożyczeń więc dość sporo, ale czyta się z niemalejącym napięciem, tym bardziej, że historia osadzona jest w polskich realiach (ABW, BSW), a to wg mnie tylko podnosi jej wiarygodność. Mogłabym tylko mieć uwagi do języka niektórych postaci, za dużo wulgarności i żargonu zawodowego policyjno-księżowskiego, ale to pewnie jest nie do uniknięcia, jeśli chce się w miarę przekonująco przedstawić środowisko, więc przełknęłam i to.

Nina

Halina Grice

27.08.2015, 17:29

„Rewelacja!”

Dla mnie rewelacja! Świetna akcja, śledcze trio - prokurator, policjant i ksiądz po prostu genialni. Czyta się tę książkę jednych tchem, a multimedialne dodatki bardzo fajnie uzupełniają treść. Ja jestem na tak i wiem na pewno, że chętnie sięgnę po kolejną książkę, jeśli Pan Tomasz zdecyduje się takową napisać :)

Dodaj recenzję