Obok Julii (ebook) –	Eustachy Rylski

E-book

Obok Julii

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Upalne lato roku 1963. Baza samochodowa na południowo-zachodnich krańcach Polski. Małe ""poniemieckie"" miasteczko w cieniu wznoszącego się na wzgórzu zamku Kynast. ""Przypominający Alaina Delona i być może na niego upozowany"", przezywany przez szoferów ""hrabią"", 20-letni Janek Ruczaj spotyka po latach swoją niegdysiejszą nauczycielkę i młodzieńczą miłość, niepokojącą, piękna Julię Neider. Wkrótce okazuje się, ze Julia pojawiła się tylko po to, by zniknąć. I to zniknąć przy pomocy Janka. Za tę pomoc zapłacą oboje gorzka cenę. Janek zafascynowany jest Hemingwayem (tę fascynację podzielał tez niegdyś Rylski) i przychodzi mu żyć w iście hemingwayowskim otoczeniu twardych mężczyzn. Staje się jednak uczestnikiem obcej mu gry, która go niszczy. Chce czy nie chce, musi wydać wojnę absurdowi istnienia. Opowieść rozpięta jest między rokiem 1948 a współczesnością. Opowieść, jak zawsze u Rylskiego, smakowita, pełna wirtuozerii języka i ukrytych sensów. Historia miłości. Historia powojennej Polski. Historia tęsknoty za tym, co nie może się ziścić."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.73 MB (MOBI), 1.42 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Krzysztof Kosiński

26.12.2014, 16:48

„Koniecznie”

Wspaniale napisana historia życia niepozornego człowieka, który zawsze płynął z nurtem a jednocześnie potrafił popłynąć pod prąd w kluczowych momentach. To historia człowieka, który nie podejmując zbyt wielu wysiłków jedynie korzystał z okazji jakie stwarzało mu życie. Pełne refleksji i dystansu melancholijne wspomnienie, przesycone trwającą całe życie fascynacją spotkaną w latach młodości nauczycielką. Przepięknie i smacznie napisane. Koniecznie.