Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka (ebook) –	Jerzy Stuhr, Maciej  Stuhr, Ewa Winnicka

ebook Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka

Autor: , ,

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,3
(178 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Jerzy i Maciej, ojciec i syn. Znani i popularni, ciągle w świetle reflektorów. Obaj zaczynali kariery od występów kabaretowych. Obaj słyną zarówno z ról w popularnych komediach, jak i z wybitnych kreacji teatralnych. Ich osiągnięciami artystycznymi interesują się poważni krytycy. Ale ich życiu osobistemu nie dają spokoju brukowce. Choć wyrastali z tej samej tradycji, reprezentują zupełnie różne pokolenia. Jerzy rozpoczynał karierę w PRL-u, Maciej – już w wolnej Polsce. Z jakimi problemami przyszło im się zmagać? Jak ukształtowały ich wyzwania rzucane przez rzeczywistość? Kim są? Kim się czują? Co jest dla nich ważne? Co lubią, czego się obawiają, a co ich irytuje? Czy trzeba lubić swój kraj, żeby być dobrym obywatelem? Jerzy i Maciej Stuhrowie w rozmowach z Ewą Winnicką opowiadają o rodzinie, karierze i Polsce. Nie czytali wzajemnie swoich wypowiedzi przed publikacją. Teraz będą mieli okazję się przekonać, co ich łączy, a co dzieli. Książka zawiera scenariusz filmu „Obywatel” wzbogacony przez Jerzego Stuhra o anegdoty z planu."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 24.69 MB (MOBI), 18.52 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anik

08.11.2014, 13:18

Z broszury promującej film „Obywatel” powstała książka, w której Jerzy Stuhr zdradza, iż masa scen z filmu ma odniesienie do jego życia, że nie wymyślił tego wszystkiego. Fajna, szczera rozmowa.

Kinga

03.11.2014, 20:13

Maciej Stuhr w dzieciństwie był introwertykiem. Na pytanie: „Co było w szkole?”, odpowiadał: „Nic”. A po szkole?” „Też nic”. Jednak teraz, na scenie nie ma śladu po introwertyku. „Ale kontakt wciąż z nim jest trudny” – mówi Jerzy Stuhr w rozmowie z Ewą Winnicką.

Mona

01.11.2014, 17:59

Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. To zasługa pióra Ewy Winnickiej oraz dużej czcionki, która daje możliwość pochłonięcia książki jednym tchem, w kilka godzin.

Olga

01.11.2014, 17:53

Jestem świeżo po lekturze „Obywatela Stuhra”.. Wypowiedzi Jerzego Stuhra dotyczą głównie tego filmu, ale również o początkach jego kariery filmowej, o rodzinie, o jego utalentowanym synu, walce z chorobą, a także o Polsce i Polakach. Młody Stuhr również dzieli się z nami swoimi wspomnieniami dotyczącymi początków kariery w kabarecie, filmie i teatrze.

Tedd

28.10.2014, 17:04

Podwójny wywiad ze Stuhrami nie tylko o ich życiu i pracy, ale też o naszym społeczeństwie, o którym obaj aktorzy mają wiele trafnych spostrzeżeń. Do tego scenariusz „Obywatela”, najnowszego filmu Jerzego Stuhra. Czyta się bardzo przyjemnie i ciekawie, szkoda tylko, że taka krótka.