Od Valinoru do Mordoru (ebook) –	Andrzej SzyjewskiPromocja

E-book

Od Valinoru do Mordoru

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Cyfrowe wznowienie rewelacyjnej, niedostępnej od lat, kultowej książki Andrzeja Szyjewskiego. Niniejszy tom ukazuje fantastyczny, precyzyjnie wykreowany mitologiczny świat twórcy ""Władcy pierścieni"". Jednak szczególny nacisk został tu położony na zbadanie prawdziwego dzieła życia Tolkiena, jakim był ""Silmarillion"" i powiązane z nim legendarium. Tolkienowi zależało na tym, by wartości dawnych legend przekazać ludziom, którzy nigdy się z nimi nie zetknęli. ""Kallevala"", ""Eddy"", legendy skandynawskie, celtyckie, staroangielskie... Wszystkie te przekazy - ich bohaterowie i najsłynniejsze symbole - niosą ze sobą istotne wartości i idee, które od dawna przestały interesować współczesnych twórców zachodniej kultury, zauroczonych postępem i zmianą. Autor próbuje wykazać, że zamierzeniem Tolkiena było przypomnienie tych wartości i odwoływanie się do nich jako pewnej skarbnicy prowadzącej do samych podstaw człowieczeństwa i relacji z sacrum. Wydanie cyfrowe zawiera pełne przypisy oraz kompletną bibliografię, co pozwala wykorzystać tą pozycję również do pracy naukowej."

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.28 MB (MOBI), 2.98 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Hanka M.

Paulina Poniewska

02.07.2013, 13:23

Znakomita analiza dzieł Tolkiena. Polecam zdecydowanie!

Dodaj komentarz

Kamil Szadkowski

13.04.2015, 19:08

„Świat Tolkiena dzięki tej lekturze jest niebywale zrozumiały. ”

Świat Tolkiena dzięki tej lekturze jest niebywale zrozumiały. Poparte wielowiekowymi tradycjami tolkienowskie wizje są wizjami z których wyłania się obraz przetworzonego na potrzeby literackie mitologicznego środowiska. Tolkien na nowo odkryty.

Dodaj recenzję