Odmieniłeś moje życie (ebook) –	Abdel Sellou, Philippe Pozzo di BorgoPromocja

E-book

Odmieniłeś moje życie

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Autobiografia, nasycona radością życia opowieść o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwóch mężczyzn ze skrajnie różnych kręgów społecznych. Abdela Sellou, narratora i bohatera niniejszej ksiązki, z pochodzenia Algierczyka, mieszkającego we Francji od czwartego roku życia. Wychowanego na blokowisku drobnego rabusia i złodzieja, który edukacje szkolną zakończył w wieku szesnastu lat. Philippe'a Pozzo di Borgo, bogatego arystokratę, miłośnika sportów, intelektualistę. Po wypadku na paralotni sparaliżowanego od głowy w dół, uwięzionego we własnym ciele. Po opuszczeniu więzieni, w którym odsiadywał wyrok za rozbój, Abdel ima się różnych zajęć, usiłując przekonać władze, iż ma legalne zatrudnienie. Biuro pośrednictwa pracy kieruje go w charakterze ""asystenta dla teraplegika"" do domu Philippe'a Pozzo di Borgo, wymagającego stałej opieki medycznej. Nieprzygotowany do pełnienia obowiązków pielęgniarza, Abdel z oporami podejmuje się pracy, o której nie ma zielonego pojęcia. Wykonuje niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, zabiera sparaliżowanego arystokratę na rehabilitację i przejażdżki jaguarem. Z biegiem lat między mężczyznami, których dzieli absolutnie wszystko pochodzenie, wykształcenie, wiedza, kultura, stosunek do życia zawiązuje się autentyczna przyjaźń, która przetrwa aż do dziś, dłużej niż którykolwiek z nich oczekiwał. Dziesięć wspólnie spędzonych lat zmienia obu, zwłaszcza w sposobie patrzenia na świat i innych ludzi. Abdel zakłada rodzinę, Philippe jest szczęśliwy w nowym małżeństwie z dwójką adoptowanych córek."

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.77 MB (MOBI), 2.47 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Mariusz Koryszewski

Mariusz Koryszewski

19.03.2013, 21:18

Książka, która powstała po sukcesie francuskiego filmu Nietykalni. Jednak o ile film warto obejrzeć, o tyle książka jest już wątpliwej jakości. Już od pierwszych stron rzuca się w oczy, że autor nie ma nic wspólnego z zawodem pisarza... Razi nadmiernie prosty język oraz brak jakiejkolwiek stylistyki czy kompozycji. Ot takie tam luźne wspominki, które mogę zainteresować tylko największych miłośników filmowej historii. Reszcie odradzam, bo jako książka nie jest to nic specjalnego.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję