Ogród wieczornych mgieł (ebook) –	Twan Eng Tan

ebook Ogród wieczornych mgieł

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

10,0
(2 oceny)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Młoda kobieta, Yun Ling, nosi w sobie tajemnicę, przepełnia ją ból, z którym nie potrafi sobie poradzić. Aritomo jest wybitnym projektantem ogrodów, artystą, którego kunszt docenił sam cesarz Japonii. Przypadkowe spotkanie tej dwójki zmienia ich życie. Choć cenią sobie swoją samotność, rodzi się między nimi piękna, ale i krucha relacja. Początkowo niechętnie, potem z coraz większym zaangażowaniem, Aritomo wprowadza Yun Ling w wymagające skupienia arkana sztuki projektowania ogrodów. Czy to nieomal mistyczne zajęcie pozwoli Yun Ling pogodzić się z przeszłością? Czy można zakląć w harmonii ogrodu miłość, cierpienie i tęsknotę za najbliższą osobą? Znaleźć wyzwolenie? Piękna i zmysłowa historia Yun Ling i Aritomo, rozgrywająca się w egzotycznej scenerii Malezji, zabiera czytelnika w niezwykłą, porywającą literacką podróż przez czas, uczucia, historię."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.70 MB (MOBI), 0.92 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

01.05.2014, 07:01

„Na długo zapada w pamięć...”

Książka, która na długo zapada w pamięć...napisana pięknym językiem historia II wojny światowej w Azji i jej wpływu na zwykłych ludzi...
Jako Europejka znam dobrze z lekcji historii przebieg II wojny światowej w Europie, ale moja znajomość tej wojny w Azji ograniczała się do Pearl Harbor, kamikadze, Hiroszimy i Nagasaki.
"Ogród wieczornych mgieł" przybliża czytelnikowi na przykładzie Malezji co działo się z ludnością cywilną po wkroczeniu na jej tereny Japończyków.
Główną bohaterką jest emerytowana sędzia, która przeżyła japoński obóz pracy i historia jej życia z czasów wojny i po wojnie...jej próby pogodzenia się z tym co się stało i fascynująca przyjaźń z japońskim architektem ogrodów.
Gorąco polecam tą pozycję, bo z jednej strony przybliża czasy II wojny światowej w Azji, ale przede wszystkim jest pięknie napisaną książką, od której trudno się oderwać.