Opór. Walka Żydów i Polaków z niemieckim terrorem (ebook) –	Nechama Tec

ebook Opór. Walka Żydów i Polaków z niemieckim terrorem

Autor:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Format: EPUB_DRM

Ocena czytelników

7,4
(5 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

„Dlaczego Żydzi nie uderzyli w prześladowców? Dlaczego Żydzi poddawali się biernie szarganiu godności i odbieraniu im życia przez Niemców? Dlaczego Żydzi nie chwycili za broń?” W podtekście tych pytań tkwi obiegowe przeświadczenie, że Żydzi szli na pewną śmierć jak owce na rzeź. Lecz tematem tej książki nie jest kolaboracja, ani podporządkowanie się okupantowi, tylko opór. Nechama Tec – autorka słynnej książki o partyzanckim oddziale braci Bielskich – w swojej najnowszej pracy podważa rzadko kwestionowany mit o bierności Żydów poprzez dogłębną analizę faktów i źródeł historycznych dotyczących żydowskiego i nieżydowskiego ruchu oporu na terenie Polski i Europy Wschodniej. Urodzona w Lublinie w 1931 roku autorka, skupiając swoją uwagę na wspólnych (także polsko-żydowskich) działaniach przeciw terrorowi nazistów, odsłania przed czytelnikiem mało znaną do tej pory stronę II wojny światowej.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formacie EPUB_DRM
Rozmiary plików 2.41 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaDRM
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format EPUB_DRM.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Tomasz

Adm. Lütjens

27.03.2015, 16:47

W książce autorka przedstawia walkę Żydów i Polaków z hitlerowskim okupantem.
Jest między innymi historia braci Bielskich, wysadzenia części krematorium w Auschwitz-Birkenau, czy krótka historia o Janie Karskim.
Książka warta przeczytania.
Moja ocena: 7.0 (od 1-10)