Ostatnie rozdanie (ebook) –	Wiesław Myśliwski

ebook Ostatnie rozdanie

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,9
(1295 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Długo oczekiwana powieść mistrza polskiej prozy. Wiesław Myśliwski jest twórcą przywracającym wiarę w sens i wartość prawdziwej literatury. Jego powieści wynikają z głębokiej wewnętrznej potrzeby wyrażenia - i równocześnie poznania - prawdy o ludzkim losie, przeznaczeniu, przemijalności, pamięci, miłości, sensie istnienia. O tym - choć nie tylko o tym - mówi jego najnowsza powieść "Ostatnie rozdanie", kolejne prozatorskie arcydzieło, na które czekaliśmy kilka lat. Myśliwski publikuje rzadko, pisze długo, zgodnie z przeświadczeniem, że "pisać książki powinno się dopiero, gdy człowiek naprawdę czuje, że nie ma już żadnego innego wyjścia(..) wtedy kiedy jest się przekonanym, że ma się coś naprawdę do powiedzenia komuś drugiemu". "Ostatnie rozdanie" to dzieło "totalne", które chce objąć całość ludzkiego doświadczenia, dotknąć tajemnicy bytu. Jest zachętą do myślenia, nie poucza, nie moralizuje i nie ocenia. Pokazuje życie z jego dobrymi i złymi stronami. To powieść filozoficzna i wielowymiarowa, której tematem jest człowiek i ludzki los zawieszony między przypadkiem a koniecznością. Perfekcyjnie skonstruowana, zachęca do lektury wielokrotnej ; przy każdej pozwalając odkryć jej nowe wymiary i perspektywy. Żywioł opowieści sprawia, że czytelnik zatapia się w niej i oddaje się jej zniewalającemu nurtowi.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.51 MB (MOBI), 0.84 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Krzysztof Kosiński

18.05.2014, 21:48

„Koniecznie...”

To książka, z rodzaju tych książek, które długo w nas "siedzą". Skończyłem ją czytać, ale nadal gdzieś ta historia przewija się w moich myślach. Historia życia człowieka, który się bał innych ludzi. Bał się uczuć, więzi i samego siebie. Czytałem tę książke powoli, smakując piękny, specyficzny styl pisania Wiesława Myśliwskiego. Myśliwski opowiada historie zwykłe, codzienne, życiowe i przeciętne. Lecz sposób, styl i język w jakim to robi jest niesamowity i wciągający. I każda historia opowiadana przez Mysliwskiego jest ważna i bliska. W mojej ocenie, Wiesław Myśliwski to największy, najlepszy polski pisarz. Koniecznie.