Pałac (ebook) –	Wiesław Myśliwski

Pałac

Ocena czytelników:

6,6 (311 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Opis publikacji

"Wiesława MyśliwskiegoŚwit drugiej wojny światowej. Do wioski zbliża się front. Jakub, pasterz, jest świadkiem ucieczki państwa z miejscowego dworu. Kiedy kierowany ciekawością, przekracza próg pałacu, zagłębia się w świat arystokracji - na poły realny, na poły utkany z fantazji. Przemierza puste korytarze i zasiada w fotelach, wcielając się w rolę arystokraty. Wizje przodków i wyobrażenia o innym życiu przenikają go z wolna, zmieniając jego świadomość. Jakub staje się swoim własnym panem. Wiesław Myśliwski za pomocą żywego monologu bohatera ukazuje pełną napięć dynamikę ludzkiej świadomości. Jakub wciela się w role, zakłada maski wybierane z rekwizytorium rzeczywistości, w której żyje. Myśl i język pozbawione barier, świat bez granic społecznych - oto pełna wewnętrznej siły pisarska wizja na miarę epoki. "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.87 MB (MOBI), 0.70 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Piotr Wójcicki

Piotr Wójcicki

14.05.2014, 18:38

Bardzo polecam "Pałac", opowieść pełną magii i czaru. Czytałem tę książkę, kiedy wyszła pierwszy raz, byłem wtedy świezo po lekturze wielu autorów iberoamerykańskich, zafascynowany realizmem magicznym, zdobywającym świat literatury. Otóż "pałac" wydal mi sie wymarzoną powieścia z gatunku polskiego realizmu magiczne, o ile taki gatunek u nas istnie czy gdyby taki gatunek u nas istniał. Takie marzenie czytelnicze i taka wymarzona lektura.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję