Pasterz (ebook) –	Frederick Forsyth

ebook Pasterz

Autor:

Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,5
(57 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Wigilia 1957. Zamknięty w kokpicie jednozałogowego myśliwca typu Vampire młody pilot RAF-u wraca z Niemiec do bazy Lakenheath w Anglii na świąteczny urlop. Zgodnie z planem przelot ma zająć niecałe 70 minut. Ale rutynowy lot zmienia się w horror, kiedy nieoczekiwanie nad Morzem Północnym w samolocie wysiada łączność radiowa, a przyrządy pokładowe zaczynają wariować. Ziemię zasnuwa nieprzenikniona mgła, w zbiornikach kończy się paliwo – w tych warunkach szanse pomyślnego lądowania w środku nocy, bez działającego kompasu i wsparcia z zewnątrz, są znikome. Zdany jedynie na siebie pilot chwyta się ostatniej deski ratunku. Zaczyna kręcić na niebie trójkąty, by zwrócić uwagę kontroli obszaru powietrznego. Modli się, by pojawił się samolot ratunkowy – pasterz – który sprowadzi go na ziemię. I kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, z gęstej mgły wyłania się stary bombowiec z czasów II wojny światowej, lecący tuż pod nim...

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.30 MB (MOBI), 0.77 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

17.12.2013, 10:36

Naprawdę nie wiedziałem, że istnieją samoloty jednozałogowe. Pewnie są także wielozałogowe? Może Tłumacz lub Redaktor piszący powyższy tekst skonsultuje to ze swoim nauczycielem języka polskiego ze szkoły podstawowej?