Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz (ebook) –	Simon ReynoldsPromocja

E-book

Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz

Postpunk 1978-1984

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Porywająca kronika rewolucji post punku i najlepsza biografia jej awangardy: od PiL przez Joy Division i Gang of Four aż do ABC i The Human League.

Gdy Sex Pistols znieważyli królową Elżbietę II w trakcie jej srebrnego jubileuszu, wydawało się, że muzycy nie mogą być już bardziej obrazoburczy i szokujący. Pistolsi beztrosko przeklinali w telewizji, a z gitar wydobywali dźwięki kojarzące się z alarmem bombowym i wyciem piekielnych ogarów. Punk był rewolucją i nie brał jeńców.

 

Tak w każdym razie brzmi oficjalna wersja tego wspaniałego ruchu, który rozpoczął się w roku 1977. Simon Reynolds, jeden z najznakomitszych dziennikarzy muzycznych, widzi tę historię nieco inaczej. Punk był tylko ostatnim westchnieniem starej branży muzycznej i starego rock’n’rolla. Prawdziwa rewolucja miała się zacząć dopiero po jego przedwczesnej śmierci… Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz jest porywającą kroniką tej rewolucji, a także najlepszą biografią jej awangardy: od PiL przez Joy Division i Gang of Four aż do ABC i The Human League.

 

Każdy kto twierdzi, że przeczytał pięć lepszych książek o popie jest szaleńcem albo kłamcą.„The Guardian”


Po raz drugi po hipisowskiej rewolcie lat 60. muzyka przestała być na pewien czas tylko zabawą. 

Kora i Kamil Sipowicz


 Simon Reynolds – krytyk muzyczny, pisał między innymi dla „Melody Maker”, „NME”, „The Wire” i „The New York Times”. Autor wielu książek o historii popkultury, między innymi: The Sex RevoltsEnergy Flash i Retromanii.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

512

ISBN wydania papierowego

978-83-64682-17-9

Rok wydania papierowego

2015

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.85 MB (MOBI), 1.66 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję