Polacy w armii kajzera (ebook) –	Ryszard KaczmarekPromocja

E-book

Polacy w armii kajzera

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Ryszard Kaczmarek, autor głośnych "Polaków w Wehrmachcie", tym razem przedstawi historię żołnierzy-Polaków, którzy walczyli w szeregach armii pruskiej w czasie I wojny światowej. Opowieść o nich nosi rys tragiczny – dla Polaków przynależność do armii zaborczych często oznaczała konieczność walki z własnymi rodakami.

Losy polskich żołnierzy wpisane są w arenę, na której rozgrywała się Wielka Wojna: w wielkie operacje militarne i ruchy armii, ale sytuację żołnierzy oglądamy z bliska, czytając listy do rodziny, dzienniki i wspomnienia. Ryszard Kaczmarek wraca też do poczatków swojej fascynacji historią i własnych młodzieńczych poszukiwań dokumentów na strychach górnośląskich przedwojennych domostw.

Tej historii tysięcy Polaków w pruskich mundurach jeszcze nikt dotychczas nie opowiedział.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

9.52 MB (MOBI), 10.24 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Krzysztof Rolnik

Elizium

16.04.2015, 20:10

Trochę się zawiodłem. Książka bowiem prezentuje generalnie historię pułków śląskich w okresie I wojny - z tego też powodu uważam, że jej rzeczywisty tytuł winien brzmieć "Ślązacy w armii Kajzera". O Wielkopolanach czy mieszkańcach innych regionów, którzy walczyli za cesarza Wilusia autor napisał niewiele. I to jest główny mankament tego opracowania. Ale - generalnie - warto przeczytać.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję