Błędne siostry (ebook) –	Renata L. Górska

Błędne siostry

Ocena czytelników:

7,2 (223 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Powieść o metamorfozie kobiety obciążonej bolesną i tajemniczą historią.

Karola jest Polką mieszkającą od wielu lat za granicą. Nękana migrenami poszukuje spokojnego miejsca, gdzie może podleczyć się i uspokoić. Od koleżanki z pracy dostaje propozycję wyjazdu do odziedziczonego przez nią domu w Karkonoszach. Ma tam w ciszy spędzić pół roku. Karola pojawia się na miejscu i szybko rozgaszcza, poznając sąsiadów i spartańskie warunki wiejskiego życia. Ku jej zaskoczeniu, w odludnym domu któregoś wieczora pojawia się obcy mężczyzna, który, jak twierdzi, też ma spędzić tam pół roku w odosobnieniu. Konflikt narasta potęgując napięcie.

W niesamowitej narracji stopniującej napięcie śledzimy kolejno odsłaniane sekrety losów rodziny Karoli, osobę współlokatora - Armina, i powody, dla których się on ukrywa. Wszystkiemu towarzyszy karkonoska legenda o błędnych siostrach, z którą związana jest stopniowo odkrywana historia domu, w którym zamieszkała Karola.

Mimo malowniczych okoliczności przyrody, w jakich dzieje się akcja, nie jest to sielska opowieść o szczęściu, a raczej opowieść o tym, jak często to, co widzimy, nie jest obiektywnym obrazem rzeczywistości, a jedynie naszą projekcją.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.84 MB (MOBI), 0.90 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Monika Walas

Monika Walas

31.07.2012, 21:14

"Błędne siostry" Renaty L. Górskiej to nie jest kolejna zwykła historia jakich wiele. To opowieść o tym, że nie wszystko jest takie jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Wiele rzeczy i osób jest znacznie bardziej skomplikowane. I o tym trzeba pamiętać. Nasz umysł wielokrotnie może nas niestety zawieść...
Przyznam, że od początku polubiłam Karolę chociaż czasem była naprawdę denerwująca, ale to uczyniło ją bardziej prawdziwą. Kobieta musi odpocząć od szybkiego życia w pracy. Jej organizm jest wyczerpany, a częste migreny niszczą jej życie. Bohaterka postanawia więc zamieszkać sama w wielkim mieszkaniu na pustkowiu. I wszystko szło dobrze dopóki pewnego dnia nie zjawił się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że to on tutaj ma spędzić pół roku. Tak niespodziewanie i nieprzyjemnie zaczyna się znajomość Karoli z Arminem. Sam mężczyzna intryguje. Pojawia się znikąd, nic o nim nie wiadomo. Podobnie jak kobieta jest zapalczywy i potrafi wybuchnąć gniewem. Jego zaskakujące zachowanie powoduje wiele różnych ciekawych sytuacji.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję