Pozory mylą (ebook) –	Sara Shepard

Pozory mylą

Ocena czytelników:

7,5 (640 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Opis publikacji

"Dwa miesiące przed moim zniknięciem zaginął słuch o Thayerze – chłopaku, w którym podkochiwała się Laurel. Nie mam pojęcia, co się z nim stało, ale myślę, że to była moja wina. Niestety nie mogę cofnąć czasu. Jestem martwa, a Emma, moja siostra bliźniaczka, udaje mnie, żeby dowiedzieć się, kto mnie zabił. Powrót Thayera sprawia, że na jaw wychodzą kolejne tajemnice... Pozory mylą to trzeci tom nowej serii Sary Shepard – The Lying Game. Te ekscytujące powieści o sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Na ich podstawie powstał serial telewizyjny pod tym samym tytułem. W serii The Lying Game ukazały się także Gra w kłamstwa i Nigdy, przenigdy. Dołącz do gry w kłamstwa: facebook.com/TheLyingGamePoland"

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.63 MB (MOBI), 1.08 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Aleksandra Wolińska

Aleksandra Wolińska

20.12.2014, 10:37

„POZORY MYLĄ”

LUDZKA-SOKOWIROWKA.BLOGSPOT.COM

Mimo wewnętrznych obietnic, które w gruncie rzeczy składam tylko sobie, nie odchodzę drastycznie od literatury młodzieżowej. Mój sentyment bowiem do serii Shepard wciąż gdzieś się tli w sercu i niejednokrotnie przekonałam się, iż w natłoku prac, nauki i ogólnego stresu spowodowanego edukacją – a także życiem – są one najlepszym remedium. Co może być lepszego od odmóżdżającej, całkowicie odcinającej od rzeczywistości lektury? No właśnie.

Shepard to niezwykle popularna na dalekim – dla nas – zachodzie autorka powieści dla młodzieży. Niewątpliwą sławę zdobyła po wyemitowaniu w 2010 roku pilotażowego odcinka dla stacji ABC Family „Pretty Little Liars”, czyli ekranizacji serii o tym samym tytule. Osobiście zainteresowałam się jej twórczością ponad rok temu, nadrabiając ten specyficzny thriller, a jednocześnie skłaniając się ku poznaniu pierwowzoru. Chociaż pisane „Słodkie kłamstewka” nie zrobiły na mnie wrażenia, to „The Lying Game” i owszem.

Emma całe życie wymyśla tytuły dla swoich niezwykłych losów. „Młoda dziewczynka zostawiona przez matkę”, „Napastliwy przyrodni brat”, „Kolejna rodzina zastępcza” – nie były to nagłówki jednak aż tak chwytliwe, jak te, które teraz może stworzyć. Dziewczyna nigdy nie podejrzewała, iż nie jest na świecie sama. Nie miała jednak okazji poznać Sutton, swojej siostry bliźniaczki. Teraz żyje jej życiem – w jej rzeczywistości pełnej bogactwa, drogich ciuchów i kosmetyków, a także śmiertelnego niebezpieczeństwa. Czy uda jej się przechytrzyć zabójcę swojej siostry?

Pomysł na „Grę w kłamstwa” wciągnął mnie już od pierwszej strony. Autorka nie bez powodu podkreśla to, iż swoją inspirację do książek czerpie w gruncie rzeczy z obserwacji z czasów szkolnych. W obu swoich seriach zaznacza bardzo wyraźnie środowisko bogatej młodzieży – czy też dzieci żyjących z pokaźnych kont swoich rodziców – a także tego, jak piękne dziewczyny potrafią być bezlitosne. Z tego też względu drugi cykl spotyka się niekiedy z krytyką, iż powiela w pewnym stopniu schemat „Pretty Little Liars” i nie można z tym dyskutować, ponieważ opierają się one o te same elementy. „The Lying Game” jednak jest znacznie lepsze.

Przede wszystkim konstrukcja drugiego cyklu przedstawia znacznie wyższy poziom. Nie jest to usilne ciągnięcie tematu, czego obawiałam się w gruncie rzeczy najbardziej. „Pozory mylą” utwierdzają mnie, iż autorka ma pomysł i wie, jak manipulować czytelnikiem w taki sposób, by nie poczuł się rozdrażniony ciągłymi tajemnicami. Fabuła jest prędka i nie pozostawia odbiorcy w ciągłej niewiedzy – wskazówki nie są jasne w stu procentach, ale mamy duże pole manewru, jeśli chodzi o nasze typy mordercy.

W gruncie rzeczy to dość kolokwialny język Shepard, a także jej podejście co do schematu można uznać za słaby punkt, który nie drażni jedynie, gdy zauważymy konkretny cel tej powieści. To nie jest ambitna lektura i nie takie były jej założenia – stąd też dość prosta kreacja rzeczywistości i opisy, które w istocie nie wyróżniają tej autorki spośród tysiąca innych.

Postacie w „Pozory mylą” nadal nie zaskakują, ale zdobywają sympatię. Emma to wyjątkowo przyjemna w odbiorze bohaterka, która nie razi swoją głupotą, a wręcz przeciwnie! Jest błyskotliwa i wyjątkowo zdeterminowana, by poznać prawdę. Osobiście jestem dość zrażona do pomysłu dość nierównego podziału narracji i elementów, w których – jakkolwiek przerażająco to brzmi – przemawia zza grobu Sutton, wyjaśniając czytelnikowi niektóre sytuacje. To mankament, z którym nie potrafię się pogodzić, gdyż odbiorca nie może w pełni cieszyć się ze zdobytej przez Emmę wiedzy.

„Pozory mylą” to naprawdę dobra kontynuacja serii, która wprowadza na arenę nowych bohaterów i zagęszczenie sytuacji. Ponadto zachęca do poznania dalszych losów Emmy, która przejawia coraz więcej nawyków niedobrej siostry bliźniaczki. Jej przemiana wprawia w osłupienie. „Kłamstwo doskonałe” już znajdę na mojej półce. Czy ten tytuł udowodni mi, iż takie kłamstwo rzeczywiście istnieje?

Pozdrawiam

PannaP44

22.11.2014, 09:37

„pozory mylą”

"Pozory mylą " to już trzecia cześć serii Sary Shepard The Lying Game. Seria PLL tej samej autorki o wiele bardziej przypadła mi do gustu jednak I The Lying Game jest serią jak najbardziej godną uwagi młodzieży.

Mamy tu coraz więcej niewiadomych, nierozwiązanych zagadek, tajemniczych słodkich sekretów.
Czy poznamy kto jest zabójcą Sutton. Co się stało z Thayer'em do którego Sutton wyraźnie zapałała mocniejszym uczuciem.

Co prawda " pozory mylą" nie zaskakują nas niczym nowym. Napisana została w oparciu o podobny schemat jak jej poprzednie części serii. mam nadzieję że w kolejnym tomie Sara Shepard zaskoczy mnie czymś nowym i innowatorskim.

W "pozory mylą" nie zabraknie również opisu perypetii z życia nastolatków z wyższych sfer. Imprezy, piżama party, ploteczki spotkania i inne zabawy.

Tak jak i poprzednie części tak i "pozory mylą" czyta się jednym tchem. jest idealna na długie jesienno - zimowe wieczory. Możemy zachodzić w głowę i dedukować, pobawić się nieco w detektywa i z niecierpliwością czekać na nowych podejrzanych w sprawie. Seria The Lying Game to trochę połączenie fantastyki, kryminału,a w to wpleciony jest wątek miłosny. jak dla mnie całkiem przyjemna mieszanka. kto nie miał okazji zapoznać się z twórczością Sara Shepard powinien to nadrobić a na pewno się nie zawiedzie.

PannaP44

22.11.2014, 09:26

„Pozory mylą ”

"Pozory mylą " to już trzecia cześć serii Sary shepard The Lying Game. Seria PLL tej samej autorki o wiele bardziej przypadła mi do gustu jednak I TLG jest serią jak najbardziej godną uwagi młodzieży.

Mamy tu coraz więcej niewiadomych, nierozwiązanych zagadek, tajemniczych słodkich sekretów.
Czy poznamy kto jest zabójcą Sutton. Co się stało z Thayer'em do którego Sutton wyraźnie zapałała mocniejszym uczuciem.

Co prawda " pozory mylą" nie zaskakują nas niczym nowym. Napisana została w oparciu o podobny schemat jak jej poprzednie części serii. mam nadzieję że w kolejnym tomie SS zaskoczy mnie czymś nowym i innowatorskim.

W "pozory mylą" nie zabraknie również opisu perypetii z życia nastolatków z wyższych sfer. Imprezy, piżama party, ploteczki spotkania i inne zabawy.

Tak jak i poprzednie części tak i "pozory mylą" czyta się jednym tchem. jest idealna na długie jesienno - zimowe wieczory. Możemy zachodzić w głowę i dedukować, pobawić się nieco w detektywa i z niecierpliwością czekać na nowych podejrzanych w sprawie. Seria TLG to trochę połączenie fantastyki, kryminału,a w to wpleciony jest wątek miłosny. jak dla mnie całkiem przyjemna mieszanka. kto nie miał okazji zapoznać się z twórczością SS powinien to nadrobic a napewno się nie zawiedzie.

Dodaj recenzję