Pozytywka (ebook) –	Agnieszka Lis

E-book

Pozytywka

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje też wiele pokus. Coraz częściej ulega im Robert, który nawet w oczach żony przestaje być księciem z bajki. Młodych łączy jednak marzenie o dziecku. Gdy więc w wigilijny wieczór Monika ujawnia rodzinie wynik testu ciążowego, nic jeszcze nie zapowiada tragedii… „Pozytywka” to słodko-gorzka opowieść o marzeniach, które potrafią się spełniać w zaskakujący sposób. O samotności pośród ludzi, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać. Wreszcie o stracie, która wyzwala najgorsze instynkty, ale też wielką siłę.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

258

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.57 MB (MOBI), 1.90 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Agnieszka B.

Agnieszka B.

28.04.2016, 11:39

„Książka mnie nie oczarowała. Hmm ona mi się nawet nie podobała.”

Po zobaczeniu zapowiedzi książki "Pozytywka" od razu wpisałam ją na listę pozycji, które będę chciała przeczytać. Niestety ze smutkiem stwierdzam, że żadna z książek przeczytanych ostatnio nie rozczarowała mnie tak jak "Pozytywka".


Opis z okładki:
Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia. Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje też wiele pokus. Coraz częściej ulega im Robert, który nawet w oczach żony przestaje być księciem z bajki. Młodych łączy jednak marzenie o dziecku. Gdy więc w wigilijny wieczór Monika ujawnia rodzinie wynik testu ciążowego, nic jeszcze nie zapowiada tragedii? Pozytywka to słodko-gorzka opowieść o marzeniach, które potrafią się spełniać w zaskakujący sposób. O samotności pośród ludzi, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać. Wreszcie o stracie, która wyzwala najgorsze instynkty, ale też wielką siłę.

Wszystko pięknie. Wszystko ładnie. Do czasu...
Nie chcę zdradzać całej fabuły książki. Może ktoś jednak będzie chciał ją przeczytać.
Książka mnie nie oczarowała. Hmm ona mi się nawet nie podobała.
Mówi się, że nie powinno się oceniać książki po okładce.
Ja dodam jeszcze, że nie powinno się oceniać książki po opisie z okładki. Niestety można się mocno rozczarować.
Cieszę się, że kupiłam tą książkę w formie ebooka. Z wersją papierową miałabym problem. Nie wiedziałabym co z nią zrobić. A kolejny raz po tą książkę na pewno nie sięgnę. Takie są moje subiektywne odczucia.


Co poszło nie tak? Pozwólcie, że zamieszczę kilka cytatów.

“...potem nie będzie jak sukni sprzedać - rozmyślała. - I żeby nie było czuć potu. Nie powinno, dezodorant za prawie dwadzieścia złotych, nie powinno być czuć.” s.9
“Mam wszystko. Dom, pieniądze, rodzinę. Wakacje, ciuchy i kosmetyki. Jestem nikim.” s.37

“-Przeprowadzimy badanie amniopunkcji. W pani wieku to rzadkie, ale lekarz prowadzący podejrzewa zespół Edwardsa. Musimy to sprawdzić….
-Edward? Jaki Edward? Nożycoręki? - Monika roześmiała się głośno.”s.68

“...one tak chętnie machały cyckami. Monika nie chciała machać. Zresztą, co ona miała za piersi, chwycić nie było za co.” s.97

“Co zrobiliśmy nie tak. Może Robert krzywo wsadził, albo ja jestem wybrakowana. s.100


Wiem, że to tylko kilka cytatów.
Ocenę pozostawiam Wam. Takich "smaczków" jest w niej niestety więcej.