Protektorat parasola. (#2). Bezzmienna (ebook) –	Gail Carriger, Magdalena Moltzan-Małkowska

E-book

Protektorat parasola. (#2). Bezzmienna

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Powieść o wampirach, wilkołakach i... sterowcach.

Alexia Maccon, lady Woolsey, budzi się bladym zmierzchem i słyszy, że jej mąż, zamiast spać, jak na porządnego wilkołaka przystało, drze się w niebogłosy. A potem znika, pozostawiając jej na głowie pułk nadprzyrodzonych żołnierzy, tabun zaklętych duchów oraz wściekłą królową na dokładkę. Ale ona ma w zanadrzu turniurę i zaufaną parasolkę, o arsenale kąśliwej uprzejmości nie wspominając. I gdy śledztwo rzuca ją do Szkocji, barbarzyńskiej ojczyzny szpetnych kamizelek, po raz kolejny staje na wysokości zadania. Kto wie, może nawet wyśledzi zaginionego małżonka - jeśli przyjdzie jej na to ochota.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.46 MB (MOBI), 0.46 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Dominika Kacik

Dominika Kacik

30.09.2012, 23:22

„”

Gail Carrigier pisze, by odreagować smutne dzieciństwo pod okiem ekspatrianta i zrzędy. Wyrwała się z prowincji i wyruszyła z podróży po Europie, mimochodem uczęszczając po drodze do paru szkół. Obecnie rezyduje w Koloniach wraz z haremem ormiańskich kochanków i pokaźnym zapasem londyńskiej herbaty.

Prawda ,że oryginalny opis autorki? Mnie on sam już zaintrygował i wręcz zmusił do przeczytania jakiejś jej książki ,tak więc gdy tylko nadarzyła się okazja zabrałam się niestety za drugi tom jej serii - Bezzmienną ( niestety ,gdyż nie lubię rozpoczynać czytania jakiejś serii "od środka")

Alexia Tarabotti to silna i niezależna kobieta lubiąca mieć władzę nad wszystkim,co dzieje się wokół niej . Jest również żoną Connala Maccona - wilkołaczego alfy.Tak więc gdy nad Londynem zawisa tajemnicza plaga humanizacji ,a lord Maccon znika bez słowa bohaterka postanawia wkroczyć do akcji i wziąć sprawy w swoje ręce.Jednak nie wszystko dzieje się tak gładko. Na drodze do rozwiązania zagadek staje cała wataha wilków rozbijająca obóz przy zamku,nieporadna przyjaciółka i nagły przyjazd siostry naszej głównej postaci.Mimo wszystko Alexia w końcu wyrusza za śladem męża do Szkocji by rozwikłać wszystkie łamigłówki.

Mogę z pełną świadomością powiedzieć,że jeśli uważacie ,że opis autorki jest ciekawy i oryginalny w pozytywnym tego słowa znaczeniu koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę,gdyż jest to po prostu niesamowita i jedyna książka w swoim rodzaju. Oczywiście nie jest ona idealna ,ale niesamowicie "inna" od wszystkich książek z gatunku paranormal romance ,które do tej pory czytałam .Mamy tutaj do czynienia przede wszystkim z bardzo charyzmatyczną postacią głównej bohaterki oraz z barwnymi i często niesamowicie groteskowymi osobami ,bądź też stworzeniami ,które jej towarzyszą.Autorka też wykreowała niesamowity i klimatyczny świat,który stanowi piękne tło dla wszystkich tych interesujących wydarzeń. Jedyną rzeczą ,która najbardziej mi przeszkadzała w lekturze była miejscami zbyt mozolna akcja ,która wręcz domagała się abym przerzuciła kilka kartek ,aby wtopić się w kolejny ciekawy i szybko biegnący wątek .Wygląda to trochę jak fale raz wspinamy się na naprawdę wysoki poziom rozwoju wydarzeń ,a chwilę później spadamy niżej.Wystarczy przeczekać te 5 stron po to by przez kolejne 30 nie móc oderwać się od lektury .

Bardzo ,ale to bardzo polecam ,gdyż uważam ,że jest to jedna z najlepszych powieści paranormalnych jakie do tej pory zostały wydane ,a autorce te lekkie upadki napięcia można przy całości wybaczyć. Gorąco polecam :-)

Dodaj recenzję