Przędza (ebook) –	Gennifer Albin

ebook Przędza

Autor:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,0
(557 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zajrzyj do mrocznego świata, w którym tkane są losy ludzi

Adelice ma szczególny talent. Potrafi tkać materię czasu i przestrzeni. Wiedzieli o tym jej rodzice, którzy usiłowali ochronić ją przed nieumyślnym zdradzeniem swoich zdolności. Każda nastolatka, u której wykryto dar kształtowania rzeczywistości, trafia bowiem w ręce Gildii Dwunastu, czyli tajemniczej, bezwzględnej, niemal totalitarnej organizacji, która rządzi światem – Arrasem. To Gildia decyduje o tym, co mieszkańcy Arrasu jedzą, gdzie mieszkają, kiedy powinni umrzeć… Ich włókna pozostają w rękach Kądzielniczek – pięknych, ale często zawistnych dziewcząt.

Egzamin sprawdzający umiejętności tkackie szesnastoletnia Adelice zdaje znakomicie. Dziewczyna zostaje porwana, jej ojciec zabity, a losy matki i siostry owiane są tajemnicą. Zaplątana w sieć kłamstw i zakazanych miłości, musi odkryć tragiczną prawdę o swojej mocy. Gdy cały znany jej świat wisi na włosku, tylko ona może zadecydować, czy go ocalić, czy unicestwić.

Gennifer Albin stwarza świat, który fascynuje i wciąga od samego początku. Jedną z inspiracji do napisania powieści stał się dla niej surrealistyczny obraz hiszpańskiej malarki Remedios Varo przedstawiający grupę kobiet tkających w wieży płaszcz ziemi. Adelice trafia do krainy znacznie bardziej tajemniczej i niebezpiecznej. Przędza spełnia oczekiwania miłośników literatury fantasy, ale też wychodzi poza ten gatunek i oferuje trzymającą w napięciu opowieść o dorastaniu, rywalizacji i sile charakteru.

 "Jeśli podobały wam się Igrzyska śmierci, przeczytajcie Przędzę

Redbook.com

"Trzyma w napięciu, pochłania bez reszty – idealne połączenie tajemnicy, miłości i akcji"

"Publishers Weekly"

Gennifer Albin – studiowała literaturę angielską na Uniwersytecie w Missouri. Zrezygnowała z pracy nauczycielki w liceum i koledżu, żeby poświęcić się wychowaniu własnych dzieci i pisarstwu. Obudziła się we mnie cząstka naukowca i odkryłam, że mogłabym napisać własną książkę, którą ludzie mogli by przeczytać! Mieszkam z rodziną w Kansas, ale większość czasu spędzam w Arrasie i w innych fantastycznych, nowych miejscach – autorka pisze na swojej stronie internetowej. "Przędza" to pierwsza część trylogii o losach Adelice.

Gennifer Albin jest ponadto założycielką bloga poświęconego pozytywnemu wychowywaniu dzieci. Doradza też grupie matek, które opiekując się dziećmi w domu postanawiają pisać książki (tzw. write-at-home-moms).

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.57 MB (MOBI), 1.76 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Jan Sikora

Jan Sikora

14.07.2013, 10:39

Typowa literatura młodzieżowa pomimo że książka mnie jakoś specjalnie nie zachwyciła to z przyjemnością przeczytam drugi tom, główna bohaterka nie jest jakąś tam bohaterką tutaj jest konkretną dziewczyną z charakterem.

Anonimowy czytelnik

03.06.2013, 11:53

Bardzo przyjemna ksiazka. Wciagnela mnie. Bede czekac na drugi tom :)