Przełom lata (ebook) –	Janczewski AndrzejPromocja

E-book

Przełom lata

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Morze, plaża i miłość wiejskiego chłopaka do młodziutkiej, ślicznej naturystki – ze środowiska, które paradoksalnie przeżywało swój rozkwit w trudnym okresie stanu wojennego.Czy taka miłość może być źródłem szczęścia czy przeciwnie – zmieni się koszmar. Andrzej JanczewskiUrodziłem się pod sam koniec wojny. Potem normalne dzieciństwo w niezbyt normalnych czasach i barwna młodość w szarej rzeczywistości. Dalej studia i lata zawodowo związane z elektroniką: pierwsze telewizory kolorowe, pierwszy internet szerokopasmowy. Niedawno przekazałem pałeczkę młodszym. A poza tym proste, zwyczajne życie: żona, dzieci, dom i domownicy mniejsi.Co lubię? Cztery pory roku, lasy, rzeki, zwierzęta.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

132

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.38 MB (MOBI), 2.18 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Jacek Nogala

16.11.2014, 23:19

„Pierwsze sensowne opowiadanie o naturystach.”

Praktycznie wszystkie opowieści, jakie miałem okazję przeczytać albo przejrzeć, jeśli wspominały o naturyzmie, to wyłącznie w połączeniu z podtekstami seksualnymi. Okazowym przypadkiem był ebook znaleziony na Amazonie, który w bezpłatnym fragmencie prezentował się doskonale a po jego zakupieniu okazało się, że cała reszta dotyczy wyłącznie erotycznych przygód tytułowej "naturystki". W związku z tym podtytuł "Beach Tales" należałoby zamienić na "Bed Tales"...
W przypadku opowiadania Pana Andrzeja Janczewskiego jest zupełnie inaczej. Autor prezentuje doskonałą znajomość środowiska warszawskich naturystów z lat 80-tych i choć główny wątek akcji umieszcza w fikcyjnej nadmorskiej miejscowości, całość okrasza dużą porcją sprawdzalnych bądź bardzo prawdopodobnych faktów.
Wydarzenia opisane w "Przełomie lata" dzieją się w roku 1982, w smutnym czasie stanu wojennego. To był początek "złotych lat 80-tych" polskiego naturyzmu, kiedy w pobliżu niemal każdej plaży tekstylnej znajdował się obszar, na którym ubranie nie było obowiązkowe i nigdy nie świecił pustkami. Nikt chyba jeszcze nie zbadał tego fenomenu. Można domniemywać, że była to reakcja na smutny i szary świat PRL-u, pozbawiony podstawowego prawa człowieka - wolności. Naturyzm niósł radość i swobodę dającą złudzenie wolności, a zaczął zanikać w wolnej Polsce. Dziś naturyści stanowią znikomy procent naszego społeczeństwa a w mediach rzadko pojawiają się rzetelne informacje na ich temat. Cieszy mnie więc, że autor przypomniał nam te dawne czasy, niemal bez martyrologicznych dodatków. Każdy obecny czy też były naturysta z pewnością chętnie po tę pozycję sięgnie. Trudno mi ją jednak bez zastrzeżeń polecić, zwłaszcza osobom nie związanym emocjonalnie z tą tematyką, bo autor nie ma lekkiego pióra i czyta się je dość ciężko, głównie za sprawą dość drętwych, wyraźnie sztucznych dialogów.

Dodaj recenzję