Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym (ebook) –	Daniel Kahneman

ebook Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Autor:

Wydawnictwo: Media Rodzina

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,1
(389 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Trzymasz w dłoniach oszałamiające dokonanie intelektualnego tytana – książkę przystępną, mądrą i głęboką. Kup ją szybko, czytaj powoli i wracaj do niej wiele razy. Dzięki temu zaczniesz inaczej myśleć i pracować, inaczej pojmować świat i inaczej podchodzić do własnego życia. prof. Richard H. Thaler współautor książki Nudge Daniel Kahneman – profesor psychologii Uniwersytetu Princetown, laureat Nagrody Nobla (2002) z dziedziny nauk humanistycznych za psychologiczne odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji. Jest jednym z najważniejszych myślicieli współczesności. Jego idee wywarły kolosalny wpływ m.in. na ekonomię, medycynę i politykę. Nigdy dotąd nie zgromadził w jednym miejscu owoców swoich wieloletnich badań i przemyśleń, zrobił to dopiero w Pułapkach myślenia. Jest to książka przełomowa. Kahneman objaśnia nam działanie umysłu i opisuje, jak o naszym myśleniu decydują dwa systemu: System 1 – szybki, intuicyjny i emocjonalny oraz System 2 – wolniejszy, ale działający w sposób bardziej logiczny. Kahneman odkrywa przed nami niezwykłe możliwości – ale też błędy i usterki – szybkiego myślenia, wskazując wszechogarniający wpływ intuicyjnych wrażeń na nasze myśli i zachowania. Ta książka ukazuje w nowym świetle wiele ważnych zagadnień. Jakie ma znaczenie dla naszych biznesowych strategii fakt, że przejawiamy niechęć do ponoszenia strat i nadmierną pewność siebie. Dlaczego tak trudno przewidzieć, co zapewni nam szczęście w przyszłości? Skąd się biorą trudności w obiektywnej ocenie ryzyka w pracy i codziennym życiu? Jakie błędy myślowe wpływają na nasze decyzje, gdy inwestujemy na giełdzie albo planujemy wakacje? Na te pytanie nie da się odpowiedzieć, nie wiedząc, jak oba systemy kształtują nasze osądy i decyzje. Kahneman wciąga czytelnika do żywej rozmowy o ludzkim myśleniu i pokazuje, kiedy można, a kiedy nie wolno ufać intuicji. Radzi, jak wykorzystać potencjał wolnego myślenia, dzieli się praktycznymi wskazówkami i przenikliwymi spostrzeżeniami na temat wyborów w życiu zawodowym i osobistym. Dzięki Pułapkom myślenia nauczysz się inaczej myśleć o myśleniu. "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 5.37 MB (MOBI), 2.24 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Mariusz Czerepuk

11.12.2012, 20:24

Ebook droższy niż książka w zwykłej księgarnii, np. pierwszy lepszy przykład, empik. I to ma być zachęcające do kupowania. :(

Patryk Kubiak

Patryk Kubiak

21.11.2012, 20:19

Chętnie kupiłbym u Was tego ebooka, jednak tym razem zdecydowałem się na zakup u konkurencji publio.pl - mimo zastosowania kuponu promocyjnego - cena jest u Was wyższa..

Radczuk Marcin

Radczuk Marcin

07.06.2013, 23:44

„”

Książka fantastycznie pokazuje jak działa ludzki umysł. Jak wiele nam się tylko wydaje i nie ma żadnego poparcia w faktach czy rzeczywistości. Można się z niej dowiedzieć wiele na temat sposobu w jaki postrzegamy rzeczywistości i dlaczego tak często robimy to źle.

Auto podaje kilkadziesiąt najpowszechniejszych błędów jakie popełniamy na co dzień lub w konkretnych sytuacjach. Każdy kto interesuje się mózgiem i percepcją powinien sięgnąć po tę pozycję.