Raúl. Sekrety legendy (ebook) –	Ulises Sánchez-Flor

E-book

Raúl. Sekrety legendy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Tylko ambicję stawiał nad wierność Królewskim. To była może najtrudniejsza decyzja w jego życiu. Mógł zostać i cieszyć się statusem legendy. Kochał Madryt, a Madryt kochał obłędną miłością jego. Ale jeszcze bardziej kochał rywalizację i możliwość gry. Ta ambicja zaprowadziła go na sam szczyt, to jej w pierwszej kolejności musiał pozostać wierny. 20 lat temu w barwach Królewskich zadebiutował wychowanek rozwiązanej drużyny młodzieżowej Atlético Madryt. Jeden z najbardziej przebiegłych napastników w historii piłki nożnej przez 16 sezonów zaaplikował rywalom Realu 323 bramki… Przejmująca historia życia i kariery ikony klubu z Madrytu i reprezentacji Hiszpanii. Wspomnienia Raúla, jego rodziny, a także tych, którzy mieli zaszczyt go spotkać na swojej drodze – Vicente del Bosque, Fabio Capello, Rafaela Beníteza, Emilio Butragueño, Fernando Hierro, Zinédine’a Zidane’a, Ronaldo, Ikera Casillasa, Roberto Carlosa, Luísa Figo, Sergio Ramosa, Davida Beckhama i wielu innych.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

296

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.53 MB (MOBI), 6.28 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

16.09.2015, 08:49

„Pozycja warta przeczytania”

Nawet największy krytyk futbolu na świecie stwierdzi, że Raul Gonzalez miał niezwykły talent do strzelania bramek i odnalezienia się na placu boju. Był to piłkarz, którego wszyscy kibice zapamiętają, jako niezwykłą osobę, która bardzo pokochała Real Madryt, choć nie była to miłość od czasów dzieciństwa, tylko młodości.

Książka pt "Raul. Sekrety Legendy" ukazuje nam piłkarza, którego największym marzeniem w dzieciństwie było zagranie w klubie Atletico Madryt, którego kibicem był jego ojciec. Marzenie to się poniekąd spełniło, bo Hiszpan występował w juniorach tego klubu, natomiast kontrowersyjną decyzję podjął ówczesny prezes, który postanowił rozwiązać szkółkę juniorów. Raul był przez krótki czas bez zespołu, lecz na brak ofert ze strony innych drużyn nie mógł narzekać. Kiedy zgłosili się po niego "Królewscy" dopiero wtedy zakochał się "od drugiego wejrzenia" w ekipie, którą nie dawno karcił, strzelając bramki.

Dla Raula bardzo ważna jest gra w zespole z Estadio Santiago Bernabeu, Z pozycji Ulissesa Sancheza-Flora dowiadujemy się, że w początkowych okresach swojej kariery Raul był bardzo niepokornym piłkarzem i lubił mocno dyskutować z trenerem, prezesem, czy nawet filarem drużyny - Fernando Hierro. Od zawsze miał charakter, który pchał go do przodu i czytając tą książkę możemy dostrzec to na każdym kroku. Wraz z każdą stroną przekonujemy się, jak ważny dla Realu był sam Hiszpan i jaką pracę w drużynie wykonywał.

Książka "Raul. Sekrety legendy" jest to książka, która pokazuje prawdziwy kunszt piłkarza, który zawsze pragnął być wielki. Czytając ją możemy zrozumieć, jakim niesamowitym wirtuozem futbolu był główny bohater książki. Książkę czyta się bardzo dobrze, ponieważ jest przejrzyście napisana, prostym językiem i kapitalnie zredagowana, dlatego odbiór refleksji nie jest trudny dla czytelnika. Mimo tego, że nie została ona napisana osobiście przez samego Raula to można zrozumieć jakim jest człowiekiem i co mógł odczuwać w wielu momentach. Dużym atutem tej książki są wypowiedzi trenerów oraz byłych piłkarzy, którzy mieli przyjemność występować razem z Raulem.

Polecam wszystkim książkę ową książkę o Raulu, którą powinien przeczytać każdy szanujący się kibic "Królewskich". W niej dostrzegamy nie tylko wielki talent samego zawodnika, ale zdajemy sobie sprawę, że bez niego wielkie sukcesy Realu pod wodzą Vicente del Bosque oraz innych trenerów nie byłyby możliwe. Jest to pozycja, która umili czas czytelnikom, a u niektórych może spowodować nawet wzruszenie.

http://wszybkimkontrataku.blogspot.com/2015/09/raul-sekrety-legendy.html