Religia (ebook) –	Tim Willocks, Maciej Szymański, Katarzyna Raźniewska

E-book

Religia

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Święta wojna – droga do zbawienia czy szaleństwo. Porywająca powieść historyczna!

ICH BOGIEM JEST WOJNA, A KAŻDY BÓG POTRZEBUJE SWOJEGO DIABŁA!

Jest rok 1565. Z wybrzeży Złotego Rogu Sulejman Wspaniały wysyła największą armadę od czasów starożytnych z misją unicestwienia najbardziej nieprzejednanych wrogów Turcji: joannitów, sposobiących się do obrony swej twierdzy na Malcie. Dla Turków chrześcijańscy rycerze Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy są piekielnymi psami; oni sami zaś nazywają swój zakon Religią. Jedni i drudzy są przekonani, że toczą świętą wojnę, że służą Woli Bożej, która usprawiedliwia każde okrucieństwo, i że czeka ich za to nagroda w raju.

W barbarzyńskie starcie dwóch militarnych i cywilizacyjnych potęg, islamu i chrześcijaństwa, wplątane są losy kobiet i mężczyzn, bohaterów z krwi i kości, noszących piękne imiona i mających własne tytuły do chwały. Tak jak potężne są siły rozpętanej wojny, tak potężne są siły, które nimi targają: miłość, nienawiść, heroizm, oddanie się boskiej opiece w obliczu sił przekraczających ludzkie możliwości i wszechobecnej śmierci.

Tim Willocks pisze z rozmachem, kreśląc niezwykle plastycznie dzieje małej wyspy i jej obrońców, które do dziś pobudzają wyobraźnię i wywołują wielki podziw.

Tim Willocks, z wykształcenia psychiatra, to pisarz, scenarzysta i producent filmowy. Jest autorem powieści Bad City Blues, Green River Rising (przez krytyków uznanej za najlepszy thriller od czasów Milczenia owiec), Bloodstained Kings oraz scenariuszy do takich filmów, jak The Unfinished Journey Stevena Spielberga, Grzech, Kochankowie sztormowego morza czy Wyrzucony na brzeg według opowiadania Josepha Conrada.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.16 MB (MOBI), 1.33 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

ROMUALD LISOWSKI

Romuald L

07.05.2014, 21:22

„Reasumując jest to chyba najlepiej napisana książka historyczna którą dane mi było przeczytać.”

Bardzo dobrze napisana książka o tematyce historycznej. Tim Willocks w bardzo realistyczny sposób opisuje zarówno sceny batalistyczne jak i realia życia w XVI wiecznej Europie. Akcja prawie całej książki ściśle wiąże się z oblężeniem Malty przez armię turecką. Na tym tle autor prowadzi czytelnika przez historię miłosną, polityczne gry władców, zakonów rycerskich i Kościoła Katolickiego z Papieżem na czele.

Głównym bohaterem książki jest Mattias Tannhäuser porwany za młodu z rodzinnej wioski i wychowany przez osmańskiego dowódcę. Po latach burzliwej służby opuszcza on armię turecką i próbuje zając się handlem. Jest on jednak rozdarty między dwie kultury i przez całą książkę czytelnik może obserwować toczącą się w Mattiasie wewnętrzną walkę. Pomimo swoich zasług zdaje on sobie dokładnie sprawę, że już do końca życia będzie dla Turków Europejczykiem, a dla Katolickich Europejczyków heretykiem i innowiercą.

Willocks świetnie wykorzystuje swoją wiedzę zawodową by ukazać odbiorcy jak łatwo można kierować tłumem, jak niewiele potrzeba by doprowadzić ludzi do kompletnej obojętności, nienawiści czy ślepego poddaństwa w imię Idei lub wiary.

Sceny batalistyczne obfitują w barwny opis ran powstałych po ciosach zadanych buzdyganem, szablą, ran postrzałowych, odciętych kończyn, przelewających się ludzkich wnętrzności, gnijących na polu walki ludzkich zwłok.

Dodaj recenzję