Remedium na śmierć. Historie prawdziwe (ebook) –	Marcin  Wysocki

Remedium na śmierć. Historie prawdziwe

Ocena czytelników:

7,3 (3 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

„Remedium na śmierć. Historia prawdziwa” Marcina Wysockiego to zbiór niepowiązanych ze sobą opowiadań, których wspólną osią są losy Polaków urodzonych przed II Wojną Światową i jej wpływ na ich codzienne życie. Oczami dzieci i młodych ludzi Czytelnik obserwuje okupacyjne życie, tamte realia i bardzo skrajne doświadczenia, które były udziałem tysięcy rodaków w tamtym czasie. Pomimo, iż poszczególne opowiadania są bardzo różne - zarówno pod względem formalnym, jak i treści, w miarę czytania zaczyna się wyłaniać pewien subiektywny, ale wyrazisty obraz tamtej rzeczywistości w różnych środowiskach, na różnym obszarze geograficznym, mentalnym jak i w przestrzeni społecznej. Autorem książki jest niezwykle uzdolniony człowiek. Między innymi asystent oraz tłumacz amerykańskich reżyserów teatralnych. W programie LUZ, emitowanym przez TVP 1 prowadził „Kącik kulturalny”, a w programie „Sportowa apteka” był główno prowadzącym. Napisał też muzykę do wielu programów telewizyjnych, ale nagrał też swoją autorską płytę „Head”.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

15.34 MB (MOBI), 7.78 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Anonimowy czytelnik

03.02.2016, 13:32

Śmiertelnie smutne ale prawdziwe. Podsumowując taką książkę jak ta wyrosłą na polskim cierpieniu i tragedii można powiedzieć że życie toczy się nawet w piekle. Tak życie toczyło się nawet w trakcie okupacji, pod groźbą śmierci, kalectwa, głodu. Życie i napędzająca je miłość oraz pragnienie przeżycia są silniejsze niż wszystko zło tego świata. Polecam wszystkim, którzy chcieli by się zamyśleć i przeżyć coś mocnego.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję