Reżyserzy (ebook) –	Janusz Wróblewski

ebook Reżyserzy

Autor:

Wydawnictwo: Wielka Litera

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,5
(41 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Bardzo ciekawa lektura, która odsłania osobowości nie tylko największych autorów współczesnego kina, ale także osobowość i filmowy gust prowadzącego wywiady krytyka Janusza Wróblewskiego. Polecam wszystkim, którzy kochają kino. Grażyna Torbicka W celnych pytaniach Wróblewskiego definiują się znakomici twórcy. Dla nas artystów to ważna książka, zmuszająca czasem do weryfikacji naszej opinii o świecie, który chcemy opowiedzieć widzom. Jerzy Stuhr Trudno wyobrazić sobie prawdziwego kinomana bez tej książki na półce. Janusz Wróblewski miał wyjątkową okazję rozmawiać z najważniejszymi mistrzami współczesnego kina, tak różnymi jak David Cronenberg i Ken Loach, Quentin Tarantino i James Ivory, Wim Wenders i Woody Allen. Te rozmowy stanowią pasjonujący odnośnik do wszystkiego, co już obejrzeliśmy i co jeszcze będziemy oglądać w ich autorskim kinie. Co ci wielcy artyści mają do powiedzenia, czego nie mówią nam ich filmy? Portretują wciąż siebie samych czy przeciwnie, szukają kompletnie innych bohaterów? Czym jest dla nich sztuka, a czym życie i jak one się przenikają? Co w człowieku i w świecie jest dla nich najważniejsze? Jaki jest ich stosunek do skomercjalizowanej rzeczywistości Hollywoodu i do kogo adresują swe dzieła? Jakiego filmu nigdy nie chcieliby nakręcić? Czy mają zahamowania, co ich śmieszy, co przeraża, co myślą o sławie, starości, śmierci, Bogu, przemianach dzisiejszego świata."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.86 MB (MOBI), 1.56 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Mariusz Koryszewski

Mariusz Koryszewski

22.05.2013, 08:52

Reżyserzy Wróblewskiego to zbiór wyjąkowo interesujących wywiadów z filmowymi sztukmistrzami. Już rozpoczynający ksiązkę wywiad z Davidem Cronenbergiem rzuca bardzo ciekawe światło na twórczość tego kontrowersyjnego kanadyjskiego reżysera. Wywiady nie są banalne jak to często bywa - mają swoją głębię - na trafnie obmyślone pytania padają interesujące odpowiedzi. Polecam miłośnikom kina, zwłaszcza zwolennikom kina autorskiego.