Rozmowy o startupach (ebook) –	Jessica Livingston

ebook Rozmowy o startupach

Autor:

Wydawnictwo: Thinkmedia

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,3
(8 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0

Jessica Livingston napisała wspaniałą książkę. Jeżeli chcesz poznać historie tych, którzy odpowiedzialni są za sukces najbardziej znanych firm tworzących oprogramowanie w ostatnich 30 latach, odnajdziesz je w tej książce. Livingston nie ograniczyła się jednak do najbardziej oczywistych przedsięwzięć (jak Google czy Microsoft), zamieściła wywiady z twórcami tak różnymi jak Steve Wozniak (z Apple) czy David Heinemeier Hansson (z 37 Signals), lub Dan Bricklin (z Visicalc) albo Blake Ross (z Firefox). Książka opisuje wydarzenia od boomu oprogramowaniowego wczesnych lat 80-tych po młode przedsiębiorstwa z Web 2.0. Oprócz opowieści o początkach znajdziesz też porady z pierwszej linii frontu: porady młodych firm zajmujących się oprogramowaniem. Trzymaj notes i flamastry pod ręką, bo jeśli Twoja reakcja choć trochę będzie przypominała moją, nieustannie będziesz podkreślał i robił notatki! Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad założeniem firmy, ta książka jest dla Ciebie. Pozwoli Ci zajrzeć do umysłów najbardziej doświadczonych przedsiębiorców na świecie. Każdy, kto próbował założyć przedsiębiorstwo rozpozna wartość tej książki. Większość prawdopodobnie będzie żałowała, tak, jak ja, że nie mieli tej książki, kiedy zaczynali. Lektura oszczędziłaby mi bowiem wielu bolesnych nauk (w sferze finansowej i osobistej). Czytanie tych wywiadów to jak obcowanie z 32 mentorami.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.99 MB (MOBI), 0.94 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Piotr Switkowski

04.09.2013, 13:00

Ciekawy pomysł, znana ksiazka. Bardzo ciekawe studium dla ludzi, którzy myślą o założeniu własnego biznesu. Twórcy startupów, z którymi rozmawia autorka są bardzo ciekawymi osobowościami. Ale niestety, tłumaczenie terminów i zwrotów technologicznych jest fatalne. Tłumacz wogóle nie ma pojęcia o języku technicznym. nie zna pojeć związanych z Internetem i nowymi mediami. A o to w tej książce chodzi. O ile treść nie dotyczy technologii, jest OK. Ale wywiad z Wozniakiem, który mówi głównie o technologii, nie nadaje się do czytania. Totalny bełkot - poszczególne zdania nie mają zupełnie sensu. Zabrakło korekty a i tłumacz chyba sam nie przeczytał, co napisał. Jako kwiatek, o dwóch meżczyznach napisano "obydwoje".