PROMOCJA
Rzeź Nankinu (ebook) –	Chang Iris

ebook Rzeź Nankinu

Autor:

Wydawnictwo: Wielka Litera

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,0
(1 ocena)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

"Historia zapomnianego ludobójstwa. Iris Chang dotarła do ocalałych z masakry oraz nowo odkrytych dokumentów i opisała zapomniany, przerażający i mało znany epizod w dziejach chińsko-japońskich stosunków. W grudniu 1937 roku armia japońska wkroczyła do chińskiego miasta Nankin. W ciągu zaledwie kilku tygodni rozegrały się tam wydarzenia o niespotykanym w historii, niewyobrażalnym wręcz okrucieństwie. W wymyślny, bestialski sposób torturowano, gwałcono i wymordowano tam ponad 300 000 ludzi - żołnierzy i cywilów, w tym kobiety i dzieci. Napisana z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem Rzeź Nankinu wyciąga tę historię z mroków niepamięci. W Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem i wzbudziła liczne dyskusje. Ważna książka napisana ze zrozumiałym gniewem. ""The New York Times"" "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.00 MB (MOBI), 0.67 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

ROMUALD LISOWSKI

Romuald L

07.05.2014, 21:28

„Historia mało znana w Europie”

Książka wstrząsnęła mną dogłębnie.
Wiemy dużo o ofiarach II Wojny Światowej w Europie, uczymy się o sposobach nawracania Indian Ameryki Północnej i Południowej, o wyprawach krzyżowych, ale nie wspomina się u nas o postępowaniu Japończyków w Azji. Ta książka pokazuje nam jak szkolono wojska japońskie i do czego to doprowadziło przez pryzmat największej masakry dalekiego wschodu podczas której w niezwykle okrutny sposób wymordowano w ciągu kilku tygodni około 350 tysięcy mężczyzn, kobiet i dzieci. Pamiętajmy jednak, że to tylko jeden z wielu epizodów działań wojsk cesarskich.

To pierwsza książka którą przeczytałem na ten temat. Wcześniej trafiały w moje ręce tylko pojedynce wspomnienia ludzi którzy zetknęli się z nieludzkim traktowaniem więźniów i ludności cywilnej przez wojska japońskie oraz prowadzonych eksperymentach dotyczących badania szybkości rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych w zamkniętej grupie ludzi.

Wcześniej przeczytałem „Byłem asystentem doktora Mengele” Miklosa Nyiszli i „Josef Mengele. Doktor z Auschwitz” Ulricha Völkleina i mogę powiedzieć, że Japończycy nie ustępowali hitlerowcom nawet na krok w swoim okrucieństwie, a czasami nawet dzierżyli palmę pierwszeństwa.

Niemieccy zbrodniarze po wojnie zostali osądzenia i ukarani, państwo niemieckie wypłaciło odszkodowania etc etc, natomiast Japonia nie poniosła żadnych konsekwencji finansowych, zbrodniarze wojenni piastowali wysokie funkcje w polityce i gospodarce: byli i są traktowani wręcz jak bohaterowie!

Ciężka książka, ale moim zdaniem każdy powinien ją przeczytać aby pamiętać i nigdy więcej nie pozwolić na podobne barbarzyństwo.