Sen Henny (ebook) –	Artur  Wells

E-book

Sen Henny

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Sen Henny” to powieść z kategorii fantasy. Najstarszy z synów hrabiego Cison, Teocrasmus, wraz z dwoma braćmi opuszcza rodzinny dom i dołącza do grona elitarnych wojowników kontynentu Henny, którzy skupiają się wokół Czarnego Zakonu. Przechodzi osobliwą przemianę i dzięki niej staje się nieśmiertelny, lecz zmiana ta wypala w nim wszelkie uczucia, przez co rycerze owego zakonu nazywani są często „zimnymi”. Pewnego dnia Teocrasmus spotyka na swej drodze wojowniczkę, która swoim gorącym uczuciem próbuje przebić się poprzez pozbawiony emocji pancerz Zimnego Rycerza. Wydarzenia, które mają później miejsce zmuszają młodego hrabiego do powrotu w rodzinne strony i zmuszają go do podjęcia decyzji o tym, czy przejąć władzę, czy wrócić do swojego codziennego życia i oddać Cison we władanie komuś innemu. W tym czasie również do Kapory, stolicy królestwa Kaprycji przybywa książę Elfów ciekawy świata ludzi. Tymczasem nad Henną zbierają się czarne chmury. Władcy poszczególnych krain zaczynają walczyć o wpływy na kontynencie. Mobilizują do tego wszystkie dostępne siły, nierzadko używając szantażu czy podstępu. Czy tym, którzy walczą o ład i porządek i od których zależeć będą losy świata, uda się pokonać stereotypy i przerwać sen Henny?

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

273

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.22 MB (MOBI), 0.82 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

12.01.2017, 20:39

Pozycja przeczytana. Dość ciekawe i wciągające.
Bardzo dobrze rozegrane jest wprowadzanie do fabuły tzn stopniowo, bez nagłego przytłoczenia.
Dostajemy również mapkę plus listę postaci więc dość przyjemnie.
Na minus zasługuje to, że czytając nie odczuwamy akcji z bohaterami lecz pomimo tego książka dla fana fantasy zasługuje na poświęcenie czasu.

Anonimowy czytelnik

09.01.2017, 21:35

Pozycja przeczytana. Dość ciekawe i wciągające.
Bardzo dobrze rozegrane jest wprowadzanie do fabuły tzn stopniowo, bez nagłego przytłoczenia.
Dostajemy również mapkę plus listę postaci więc dość przyjemnie.
Na minus zasługuje to, że czytając mało zżywamy się z postaciami, brak przywiązania i odczuwania wraz z nimi emocji lecz pomimo tego książka dla fana fantasy zasługuje na poświęcenie czasu.

Patryk Korczak

02.01.2017, 21:44

Daję mocne 4
Książka zainteresowała mnie na tyle, że przeczytanie zajęło mi raptem kilka wieczorów. Czas spożytkowanie na czytanie oceniam pozytywnie. Jestem fanem fantasy więc czytanie takich książek to przyjemność. Oceniam na podstawie książek podobnej popularności, bez porównywania do światowej klasy, bo do tego jeszcze trochę brakuje aczkolwiek autor jest na dobrej drodze.
Pozytywnie zaskoczony jestem tym, że dostajemy mapkę i listę postaci. Jest ich co prawda za dużo, trudno poczuć z jakimiś więź, słabo odczuwamy z jakimkolwiek bohaterem emocje aczkolwiek można tą wadę przeżyć jeśli gustujemy w fantasy.

Filip Nowak

25.12.2016, 13:10

Przeczytawszy pierwszą część byłem zaintrygowany i zachwycony.
Szybko się wciągnąłem w opisany świat Henny i przeczytanie zajęło mi raptem kilka dni.
Druga część trzyma poziom, jest w niej mniej akcji aczkolwiek dalej mnie zachwyca, zapewne dlatego iż Henna uzyskała moją sympatię.
Oby dwie części są raczej skierowane do osób lubiących już ten gatunek literatury tj fantasy.
Nie polecam na pierwszą serię fantasy aczkolwiek dla osób już po krótkim stażu w tym gatunku polecam jak najbardziej, nie pożałujecie.
Uwielbiam książki mniej znane, bardziej wyszukane, czuć w nich pasję a w tej dodatkowo widać wyraźnie potencjał autora. Także sądzę, że warto przeczytać tą część i zasiąść do kolejnej.

Anonimowy czytelnik

04.04.2016, 08:33

„Sen Henny” zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, choć oczywiście nie stawiałam książce żadnych wymagań. Po pierwsze już od pierwszych stron nie zaatakowała mnie rozbudowana fabuła, w którą wplatano rzesze postaci. Autor stopniowo wprowadza czytelnika w głąb, dzięki czemu czujemy się w pełni zorientowani. Zresztą nim bez reszty wnikniemy w treść zapoznamy się z kolejnymi bohaterami, którzy zostali wymienieni, pokrótce opisani (kim i skąd są), i przypisani do konkretnej grupy.