Smak kamienicy (ebook) –	Maria  KordykiewiczPromocja

E-book

Smak kamienicy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

„Smak kamienicy” to nostalgiczna, ale przede wszystkim ciepła opowieść o wielopokoleniowej rodzinie i jej rodzinnym gnieździe – starej kamienicy przy ulicy Dworcowej w Chojnicach. Choć śmierć i wojna położyły się cieniem na życiu Kreftów to jednak we wspomnieniach autorki dominują echa dziecięcych zabaw, wspólnie spędzanego czasu, codzienności, a także… zapachy. Czy dom może mieć smak? Czy może przywodzić na myśl nie tylko reminiscencje, ale i aromaty? Oczywiście… Kamienica przy ulicy Dworcowej pachniała przygotowywanymi przez mieszkańców posiłkami i zimowymi zapasami, wędzonym mięsem, świeżym praniem ściągniętym ze sznura, mydlinami, którymi szorowano schody. A przede wszystkim pachniała tym niepowtarzalnym zapachem bezpiecznego domu, w którym nie brakowało wzajemnego szacunku i miłości: dziadków, rodziców i rodzeństwa. Dodatkowo opowieść została okraszona rodzinnymi przepisami autorki na pyszne dania i desery babci Wiktorii i mamy Broni: zupę brukwiową na gęsinie, plińce, golce, śledzia w śmietanie po kaszubsku, cytrynowy krem i wiele innych. Maria Danuta Kordykiewicz – trochę szalona, zadowolona z życia człuchowianka z chojnickimi korzeniami, dla której najważniejsza jest rodzina: mąż, czworo dzieci (ze swoimi połówkami) i ośmioro wnucząt. Choć Człuchów zajmuje w jej sercu najważniejsze miejsce, to wspomnienia lat dziecięcych i młodzieńczych co chwila powracają smakami, zapachami i kolorami chojnickich klimatów. W przygotowaniu są inne powieści autorki: „Zapachy szkoły” oraz „Kolory miłości”.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

116

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.87 MB (MOBI), 2.63 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:55

Niesamowita saga rodzinna i czyta się ją jak babciny pamiętnik odnaleziony w zakurzonym kufrze gdzieś na strychu.

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:55

Niesamowita saga rodzinna i czyta się ją jak babciny pamiętnik odnaleziony w zakurzonym kufrze gdzieś na strychu.

Dodaj komentarz

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:54

„Niesamowita saga rodzinna i czyta się ją jak babciny pamiętnik odnaleziony w zakurzonym kufrze gdzieś na strychu.”

Niesamowita saga rodzinna i czyta się ją jak babciny pamiętnik odnaleziony w zakurzonym kufrze gdzieś na strychu. Natomiast tytułowy „Smak kamienicy” to cudowny zapach i smak wspomnień oraz podróż w przeszłość.

„Smak kamienicy” to historia rodziny Kreftów i ich kolejnych pokoleń, przepełniona gamą uczuć. Normalnie napisałabym że to uroczo ciepła historia pewnej rodziny ale w tym przypadku to trochę za mało. Książka ta, to wspaniała podróż w przeszłość ale w formacie 5D, bowiem połączoną z pojawiającymi się zapachami, smakami i uczuciami z dzieciństwa. Autorka cudownie wplotła w tę opowieść, rodzinne przepisy na smaczne potrawy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przez co książka wręcz pachnie i smakuje tymi wszystkimi pysznościami, które babci i mama Kreft przyrządzały. Osobiście przetestowałam już przepis na cytrynowy krem i od tego momentu jest już naszym ulubionym deserem.

Książka ta zafundowała mi podróż w przeszłość i to dwoma pociągami jednocześnie. Po pierwsze z ogromną przyjemnością oglądałam przez okno mojego pociągu migające wydarzenia kolei losów uroczej rodziny Kreftów. Natomiast po drugie autorka zafundowała mi cudowną wycieczkę do lat mojego dzieciństwa i nieodłącznie związanymi z nim smakami, zapachami i przede wszystkim uczuciami. Za to właśnie dziękuję jej najbardziej a wszystkim polecam tę książkę jako swego rodzaju bilet do przeszłości.

Polecam zdecydowanie !

Dodaj recenzję