Śmiertelność (ebook) –	Christopher  Hitchens

ebook Śmiertelność

Autor:

Wydawnictwo: Sonia Draga

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,7
(121 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

We wtorek 8 czerwca 2010 roku Christopher Hitchens poczuł straszliwy ból w klatce piersiowej. Jak napisał potem w pierwszym z serii artykułów opublikowanych na łamach Vanity Fair, nagle został wydalony „z krainy zdrowia przez nieprzyjazną granicę, za którą zaczyna się terytorium choroby”. Przez kolejnych osiemnaście miesięcy, aż do 15 grudnia 2011 roku, kiedy zmarł, nieustannie pisał o polityce i kulturze, zdumiewając czytelników swoją błyskotliwością nawet w tak krańcowej sytuacji. Przez cały okres ciężkich zmagań z rakiem przełyku odważnie i stanowczo odrzucał pociechę religii, aby wyjść śmierci naprzeciw z otwartymi oczami.

Śmiertelność to opowieść o niezgodzie człowieka na ucieczkę w obliczu nieznanego, a także przenikliwe spojrzenie na istotę człowieczeństwa. Napisany jasnym, barwnym stylem i przesycony wnikliwą inteligencją testament Hitchensa jest śmiałym dziełem literackim oraz afirmacją godności i wartości człowieka. 

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.07 MB (MOBI), 0.49 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Gracjan Pietras

19.04.2014, 20:08

Wzruszająca, poruszająca i osobista. Ostatnie chwile wielkiego, niezależnego i odważnego umysłu. Hitchens przenikliwie i szczerze o śmierci, której spogląda prosto w oczy.

Anonimowy czytelnik

28.02.2014, 19:52

Nie zniknęła, tylko komuś się wydaje, że Christopher Hitchens i Christopher Eric Hitchens to dwie różne osoby http://woblink.com/e-book,bog-nie-jest-wielki-christopher-eric-hitchens,11127

Robert

Robert

11.01.2014, 22:03

Christopher Hitchens pisząc te książkę -UMIERAŁ. Więc ciężko spodziewać się "czegoś więcej" po tej pozycji. Niestety jego ważniejsza książka "Bóg nie jest wielki" ZNIKNĘŁA z Woblinka! Ciekawe dlaczego?

Dariusz K.

23.06.2013, 21:56

Generalnie - rozczarowanie, spodziewałem sie czegoś wiecej .
RIP Chris

Wojtek Cieslicki

Wojtek Cieslicki

18.05.2014, 16:56

„Zbiór smutny.”

Ciężko spoglądać na Hitcha zmagającego się z nowotworem, ponieważ opisom dolegliwości i procedur, którym został poddany, nie można zarzucić braku szczegółowości. Niestety to samo tyczy się chwil zwątpienia i słabości, przez które przechodził w swoich ostatnich dniach. Choć sam przyznaje się do braku sił i odrętwienia, choć wyraża obawy o przyszłość i zdolność wyrażania samego siebie, na próżno szukać tu „słabego” rozdziału czy akapitu. Język, jakim się posłużył, jest nadal jego mocną stroną, ze wszystkimi Hitch-owskimi zawijasami i pointami, do których przyzwyczaił wielbicieli swojej twórczości. To w dalszym ciągu Hitchens stawiający kropkę nad „i”.
Książka na jedno posiedzenie. Kilka niedługich rozdziałów wciśniętych pomiędzy wstęp, napisany przez redaktora Vanity Fair, oraz posłowie napisane przez żonę Hitchens-a – Carol Blue.