Śmiertelność (ebook) –	Christopher  HitchensPromocja

E-book

Śmiertelność

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

We wtorek 8 czerwca 2010 roku Christopher Hitchens poczuł straszliwy ból w klatce piersiowej. Jak napisał potem w pierwszym z serii artykułów opublikowanych na łamach Vanity Fair, nagle został wydalony „z krainy zdrowia przez nieprzyjazną granicę, za którą zaczyna się terytorium choroby”. Przez kolejnych osiemnaście miesięcy, aż do 15 grudnia 2011 roku, kiedy zmarł, nieustannie pisał o polityce i kulturze, zdumiewając czytelników swoją błyskotliwością nawet w tak krańcowej sytuacji. Przez cały okres ciężkich zmagań z rakiem przełyku odważnie i stanowczo odrzucał pociechę religii, aby wyjść śmierci naprzeciw z otwartymi oczami.

Śmiertelność to opowieść o niezgodzie człowieka na ucieczkę w obliczu nieznanego, a także przenikliwe spojrzenie na istotę człowieczeństwa. Napisany jasnym, barwnym stylem i przesycony wnikliwą inteligencją testament Hitchensa jest śmiałym dziełem literackim oraz afirmacją godności i wartości człowieka. 

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.07 MB (MOBI), 0.49 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Gracjan Pietras

19.04.2014, 20:08

Wzruszająca, poruszająca i osobista. Ostatnie chwile wielkiego, niezależnego i odważnego umysłu. Hitchens przenikliwie i szczerze o śmierci, której spogląda prosto w oczy.

Anonimowy czytelnik

28.02.2014, 19:52

Nie zniknęła, tylko komuś się wydaje, że Christopher Hitchens i Christopher Eric Hitchens to dwie różne osoby http://woblink.com/e-book,bog-nie-jest-wielki-christopher-eric-hitchens,11127

Robert

Robert olczyk

11.01.2014, 22:03

Christopher Hitchens pisząc te książkę -UMIERAŁ. Więc ciężko spodziewać się "czegoś więcej" po tej pozycji. Niestety jego ważniejsza książka "Bóg nie jest wielki" ZNIKNĘŁA z Woblinka! Ciekawe dlaczego?

Dariusz K.

23.06.2013, 21:56

Generalnie - rozczarowanie, spodziewałem sie czegoś wiecej .
RIP Chris

Dodaj komentarz

Wojtek Cieslicki

Wojtek Cieslicki

18.05.2014, 16:56

„Zbiór smutny.”

Ciężko spoglądać na Hitcha zmagającego się z nowotworem, ponieważ opisom dolegliwości i procedur, którym został poddany, nie można zarzucić braku szczegółowości. Niestety to samo tyczy się chwil zwątpienia i słabości, przez które przechodził w swoich ostatnich dniach. Choć sam przyznaje się do braku sił i odrętwienia, choć wyraża obawy o przyszłość i zdolność wyrażania samego siebie, na próżno szukać tu „słabego” rozdziału czy akapitu. Język, jakim się posłużył, jest nadal jego mocną stroną, ze wszystkimi Hitch-owskimi zawijasami i pointami, do których przyzwyczaił wielbicieli swojej twórczości. To w dalszym ciągu Hitchens stawiający kropkę nad „i”.
Książka na jedno posiedzenie. Kilka niedługich rozdziałów wciśniętych pomiędzy wstęp, napisany przez redaktora Vanity Fair, oraz posłowie napisane przez żonę Hitchens-a – Carol Blue.

Dodaj recenzję