Śnieżynki (ebook) –	Liliana Fabisińska

ebook Śnieżynki

Autor:

Wydawnictwo: Filia

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,8
(173 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Monika od dzieciństwa miała tylko jedno marzenie: dużą, szczęśliwą rodzinę. Daga gra w najlepszej orkiestrze w Polsce. Już w przedszkolu wymarzyła sobie tę pracę i owacje na stojąco, w największych salach koncertowych świata. Dla Moniki miłość to odpowiedzialność, a jej największym autorytetem jest pewien biskup, który – to wcale nie przypadek – nosi to samo nazwisko, co ona. Dla Dagmary życie to fascynująca, zwariowana przygoda. Nie chce się przywiązywać do nikogo oprócz Igora, a jej dom jest tam, gdzie położy teczkę z nutami i okulary. Przypadkowe spotkanie sprawia, że Dagmarę i Monikę zaczyna łączyć głęboka przyjaźń. Znają swoje najskrytsze sekrety, wspierają się w chwilach rozpaczy, o której nie mają pojęcia nawet ich najbliżsi. Pewnego dnia składają sobie obietnicę, która może spleść ich losy silniej niż przyjaźń. Obietnicę, przed którą nie można uciec. I która może sprawić, że obie stracą wszystko, co jest dla nich cenne, a przyjaźń zamieni się w wojnę na śmierć i życie. To książka o przyjaźni, zaufaniu i rodzinnych sekretach. Ale przede wszystkim o tym, że sami nie wiemy, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji, a wszystkie „ja na twoim miejscu”, można tak naprawdę włożyć między bajki.

Język publikacjipolski
Liczba stron wydania papierowego384
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.46 MB (MOBI), 0.98 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Elżbieta Noga

Elżbieta Noga

30.09.2016, 12:00

„O in vitro bez oceniania - powieść, którą warto przeczytać.”

"Śnieżynki" to powieść, która otwiera oczy i pozwala zrozumieć problem in vitro i ludzi, którzy stają przed koniecznością podjecia naprawdę trudnych decyzji.
Ta książka jest fantastycznie napisana. Tak, że czyta się ją z przyjemnością. Historia dwóch małżeństw, które choć różnią się prawie wszystkim, a mimo to spotykają się i składają obietnicę, która może okazać się trudna do spełnienia, wciąga i porusza.
Fabisińskiej udało się tu nakreślić temat in vitro bez oceniania, za to z uwzglednieniem odpowiednich informacji medycznych. Najważnejsza i chyba najlepsza w tej powieści jest ejdnak warstwa psychologiczna. Dzięki lekturez mozemy przynajmniej w części dowiedzieć się, co dzieje się w sferze psychiki i emocji ludzi, którzy bezskutecznie starają się o dziecko.
Temat trudny, ale moim zdaniem potraktowany z delikatnością i w sposób mistrzowski. Brawa dla autorki!
A książkę powienien przeczytać każdy, kto ma ochotę włączyć się w dyskusję o in vitro. Ta powieść otwiera oczy na problemy, z których byc może nie zdajemy sobie sprawy.