Sodomici (ebook) –	Elwira Watała

E-book

Sodomici

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Sodomici to najnowsza książka Elwiry Watały – autorki wielokrotnie wznawianych publikacji o ciemnych stronach historii. Tytuł nawiązuje do dawnego znaczenia słowa „sodomia”, którym określano stosunki analne osób tej samej lub różnej płci i które było synonimem rozwiązłości seksualnej. We wstępie autorka omawia historię homoseksualizmu, a w kolejnych rozdziałach przedstawia najsłynniejszych homoseksualistów w dziejach świata. W charakterystycznym dla siebie stylu opowiada o swobodzie seksualnej czasów rzymskich, igraszkach w królewskich komnatach i grzesznych uciechach duchownych. Osobne rozdziały poświęca samobójstwom i zabójstwom w środowiskach gejowskich, związkom homoseksualnym znanych pisarzy i artystów, oraz słynnym hollywoodzkim gejom."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.20 MB (MOBI), 0.73 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

14.04.2015, 13:29

„...”

Autorka w przystępny, niebanalny sposób przedstawia nam sekrety i grzeszki m.in. zapomnianych, ale też i tych dobrze nam znanych władców, papieży, pisarzy i osobistości z Hollywood. Osobne rozdziały poświęca Michałowi Aniołowi i Leonardo da Vinci, ich homoseksualizmie oraz wzajemnej rywalizacji i niechęci.

Elwira Watała na początku obszernie omawia zagadnienie homoseksualizmu – jego odmian i grożących mu sankcji w różnych krajach. Sporo stron poświęca również pederastii w starożytnej Grecji – o tym makabrycznym, powszechnym i akceptowalnym wówczas (!) zwyczaju nie dowiemy się na lekcjach historii w szkole.

Który król wolał układać po nocach włosy swojej żony w wymyślne fryzury niż spłodzić z nią następcę tronu? Ilu władców i w jaki okrutny sposób zabiło swych kochanków z zazdrości? Czy baśniowego Ludwika Bawarskiego łączyło coś z Sissi, a jeśli tak to jaki charakter miała ich relacja? Który król próbował „wyleczyć” swego syna z homoseksualizmu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie w trakcie lektury "Sodomitów".

Jeśli kogoś interesuje tematyka niemoralnych wyczynów władców i im podobnych, to ta pozycja jest dla niego. Ja z pewnością sięgnę po kolejne książki z serii „Skandale Historii”!