Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny (ebook) –	Zofia i Jan Puszkarow

E-book

Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Miłość czy fascynacja seksem i zauroczenie? Poważna próba uczuć, przed którą stają bohaterowie, każe im zdać pierwszy trudny egzamin z dorosłego życia. Jeżeli lubisz powieści o miłości, która staje wobec poważnej próby, przeczytaj dalsze dzieje  Marty i Maksa Mortonów, młodych małżonków rozdzielonych przez wybuch II wojny światowej. Los rzuca ich do różnych państw Europy, które, w zależności od formy uwikłania w działania wojenne, w różny sposób determinują życie przebywających na ich terytorium ludzi. Marta mieszka w Podkowie Leśnej pod Warszawą, w okupowanej Polsce. Przez wiele miesięcy chce za wszelką cenę wydostać się za granicę, aby dostać się do męża, ale wydarzy się coś, co może wiele w jej planach zmienić. Maks w neutralnej Szwecji, współpracuje z wywiadem polskim, szwedzkim i amerykańskim i w czasie wykonywania jednej z misji zostaje poddany próbie, której sprostanie jest dla niego bardzo trudne. Jak wydarzenia potoczą się dalej?W tle burzliwych uczuciowych przeżyć bohaterów poznajemy życie codzienne w okupowanej Polsce i jego różne aspekty. Kawiarnie na gruzach zbombardowanych warszawskich kamienic, handel na Karcelaku, szmugiel do Kraju Warty, powstawanie struktur podziemnego państwa oraz działania szpiegów z III Rzeszy. Poznamy ujawnione ostatnio z archiwów brytyjskiego MI5 i MI6 zakulisowe działania pięknej kobiety-szpiega pracującej dla nazistów oraz brawurowe działania agenta „Knopfa alias 594”, mającego dostęp do samego serca dowodzenia Wermachtu i przekazującego Polakom bezcenne informacje dotyczące planów kampanii wojennych III Rzeszy. Przeniesiemy się do Kiruny na dalekiej północy Europy, będziemy śledzić początki Bitwy o Anglię do tajnego centrum dekryptażu w Benchley Park i poznamy pierwsze doniesienia o tajnych budowach ogromnych nazistowskich fabryk broni w lasach Puszczy Bydgoskiej. Wydany nakładem Wydawnictwa Psychoskok z Konina literacki debiut Zofii i Jana Puszkarow jest drugą częścią trzytomowej powieści, której akcja rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej. Wartka akcja przenosi Czytelnika do dobrze znanych z kart historii miejsc oraz do tych mniej znanych, które często odgrywały istotną rolę w wydarzeniach, które wywarły wpływ na wszystkich żyjących wtedy ludzi. Osoby, które lubią lekturę sensacyjną, nieco w stylu retro, na pewno się nie zawiodą!

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

243

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.71 MB (MOBI), 0.69 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

10.02.2014, 14:57

„super się czyta”

Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny jest drugą częścią z serii małżeńskich perypetii Marty i Maksa Mortonów, których rozdzielił wybuch II wojny światowej. Uwikłani czynnie i biernie w działania sieci wywiadów oraz wydarzenia, które niesie zagrażająca wielu zagłada, w życiu prywatnym doświadczają poważnego kryzysu uczuć. Poczucie obowiązku walczy z nowymi porywami serc. Przysięgi wierności nie zdają egzaminu, a zmiany mogą przynieść nieprzewidywalne konsekwencje. Czy Marta i Maks mogą nadal na siebie liczyć?

W tle burzliwych uczuciowych przeżyć bohaterów poznajemy życie codzienne w okupowanej Warszawie i jego różne aspekty - kawiarnie na gruzach zbombardowanych kamienic, w których tajemnicza melodia zwiastuje nieszczęście i aresztowania, listy pisane atramentem sympatycznym i fałszywe dokumenty. Poczujemy pracowitą i „szemraną” atmosferą handlu na warszawskim Karcelaku, będziemy towarzyszyć powstawaniu struktur podziemnego państwa oraz obserwować podejmowanie przez zwykłych ludzi prób normalnego życia.