Spalić wiedźmę (ebook) –	Magdalena Kubasiewicz

ebook Spalić wiedźmę

Autor:

Wydawnictwo: Genius Creations

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,6
(97 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Sara Weronika Sokolska, zwana Saniką, w niczym nie przypomina nadwornej czarodziejki. Młoda, żywiołowa i dzika jak magia, którą włada, stanowi jedną z największych tajemnic królewskiego dworu. Nie wiadomo, gdzie uczyła się magii i kto był jej mistrzem, ani nawet skąd przybyła do Krakowa. Plotki mówią, że jest najbliższą przyjaciółką i powiernicą króla Juliana, a może nawet kimś więcej. Media donoszą o jej spektakularnych wyczynach: polowaniach na biesy, inkuby i strzygi, o pojedynkach z członkami Loży Czarodziejów.

Wydaje się, że Sanika jest najpotężniejszą czarownicą w Polanii i tylko szaleniec mógłby rzucić jej wyzwanie. A jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem, który pragnie zniszczenia Krakowa. Wrogiem, za którym stoi pradawna i niezwykle potężna magia…

„W alternatywnej, przesyconej magią rzeczywistości monarchią Polanii rządzi król Julian, a drugą co do ważności osobą po władcy jest Pierwsza Czarownica, harda i nieugięta Sara Weronika Sokolska. Gdy nad Krakowem zawisa widmo czarnoksięskiej apokalipsy, to ona staje przed wyborem: chronić miasto czy… siebie.

Magdalenie Kubasiewicz udało się zgrabnie wpisać motywy z krakowskich legend w nowoczesność, a baśniową symbolikę połączyć z wartką akcją. Smok wawelski, czarnoksiężnik Twardowski, diabeł z Krzysztoforów zyskują nowe oblicze, ale to pyskata Sara skradła moje serce.” - Agnieszka Hałas, autorka cyklu Teatr węży

Język publikacjipolski
Liczba stron wydania papierowego300
ISBN wydania papierowego978-83-7995-030-0
Rok wydania papierowego2015
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.65 MB (MOBI), 1.14 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Nerw Słowa

Nerw Słowa

18.03.2016, 20:40

„Na początku jest morderstwo, a potem napięcie rośnie”

Zaczyna się zwyczajnie, czyli od morderstwa. A potem – napięcie już tylko rośnie. Oto bowiem Sara Weronika Sokolska, zwana w skrócie Saniką, wkracza w nasze życie i sieje w nim zamęt jako bohaterka powieści Magdaleny Kubasiewicz wydawnictwa Genius Creations. Ów stan nie pozwala nam robić nic innego prócz czytania Spalić wiedźmę, a kiedy orientujemy się, że jest już trzecia nad ranem, przewracamy ostatnią kartkę (ewentualnie e-kartkę – co kto lubi) i idziemy spać z poczuciem dobrze spędzonych paru godzin.

Ale zacznijmy od początku.

Po dalszy ciąg recenzji zapraszam na Nerw Słowa: http://www.nerwslowa.blogspot.com/2016/02/ksiazka-magdalena-kubasiewicz-spalic.html#more

Marcin Dobkowski

20.02.2016, 19:08

„Urban fantasy z pazurem!”

Świetne urban fantasy w polskich klimatach. Sanika to jedna z najbardziej barwnych czarownic jakie znam.

Anonimowy czytelnik

10.02.2016, 12:05

„bardzo średnio”

Książka ma potencjał ale niestety nie został przez autora wykorzystany. Nieco chaotyczna, niekonsekwentna fabuła. Pomysł niezły, wykonanie mierne.