Spryciarz z Londynu (ebook) –	Terry Pratchett, Maciej Szymański

ebook Spryciarz z Londynu

Autor: ,

Wydawnictwo: REBIS

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,1
(848 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Dodger zawsze wychodzi z twarzą...

Dodger żyje z tego, co znajdzie w kanałach dziewiętnastowiecznego Londynu. To gość: kocha całą swoją dzielnicę, większość swoich ziomków i bardzo niewielu policjantów. A w zasadzie – żadnego policjanta. Prawdziwy z niego Pan „nic nie wiem, nic nie słyszałem, w ogóle mnie tu nie było”.

Chłopaka zna każdy, kto jest nikim, a nie zna nikt, kto jest kimś. W zasadzie tak powinno być i jest... do chwili, gdy pewnej deszczowej nocy ratuje z rąk oprawców samotną dziewczynę. Tyle że ta samotna ma męża, jednego z tych, którzy są kimś. Odtąd świat nieznacznie przyspiesza, a Dodgera pragnie bliżej poznać wielu ciekawych ludzi: milionerzy, politycy, policjanci, książęta i zawodowi zabójcy.

Terry Pratchett (ur. 1948) znany jest przede wszystkim jako autor serii „Świat Dysku”. Jego powieści fantasy i science fiction doczekały się wielu adaptacji, zdobyły też liczne nagrody, w tym Carnegie Medal. W 1998 roku Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego „za zasługi dla literatury”, a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki. Na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów jego książek przetłumaczonych na 37 języków.

Dotychczas nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się: Ciemna strona Słońca, Dysk, Dywan, Księgi nomów, Opowieści o Johnnym Maxwellu i Nacja.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.87 MB (MOBI), 1.27 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Patryk Abisyński

Patryk Abisyński

04.05.2013, 17:44

Zapomniałem dodac, że od strony technicznej, książka jest b.dobrze przygotowana. na kindle classic wygląda naprawdę dobrze.

Patryk Abisyński

Patryk Abisyński

04.05.2013, 17:43

Książką jest niezła. Urocza, momentami zabawna, ale do bólu jednak przewidywalna. Mogę ją polecić jako lekturę na powolne popołudnie, lub coś do ciastka i kawy, ale nie spodziewajcie się wrócić do niej ponownie, przynajmniej niezbyt szybko ;)

Sławomir Lichodziejewski

24.05.2014, 01:56

„Podróba Dickensa. Słaba podróba.”

Autor jest człowiekiem wyjątkowym. Potrafi, dzięki swej inteligencji, wiedzy ogólnej i wyobraźni, zbudować i przedstawić czytelnikowi bajeczny świat - alegorię naszej rzeczywistości. Jego książki łyka się jak ciepłe kluseczki, wszystkie prócz tej. Ta jest słaba.