Syndrom Everetta: Ulysses (ebook) –	Jarosław Ruszkiewicz

Syndrom Everetta: Ulysses

Ocena czytelników:

6,3 (31 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Czterdzieści tysięcy lat temu starły się dwie kosmiczne cywilizacje, a każda z nich reprezentowała potęgę niewyobrażalną dla współczesnego człowieka. Nie była to zwyczajna wojna, w której jedna ze stron miała zwyciężyć – przeciwnik miał zostać doszczętnie zniszczony, a wszelkie ślady jego obecności w Galaktyce, wszelkie pozostałości po niej, czy to czysto materialne, czy też duchowe, wypalone gorącym żelazem. Arnvallia została zatem obrócona w perzynę, a jej flota doszczętnie zniszczona już w dwunastym roku wojny. Imperialny okręt wojenny „Caelestis” wraz z niedobitkami floty stoczył swoją ostatnią walkę, ale nie było już nadziei na zwycięstwo. Pozostała tylko ucieczka i znalezienie schronienia. Mały świat na peryferiach i z dala od szlaków komunikacyjnych dawał podwładnym komandora Aroaliona szanse na przeżycie. Jednak wrogowie nie poddali się. Ich psy gończe rozpoczęły przeczesywanie kosmosu, szukając śladów znienawidzonej Arnvallii i nieprawdopodobnie zaawansowanej technologii, która zniknęła wraz z ostatnimi okrętami Acheronty. Ziemia dwudziestego drugiego wieku korzysta z dobrodziejstw taniego i ekologicznego paliwa, a zarazem nasza cywilizacja pogrąża się w dziwnej stagnacji. Zupełnie jakby ktoś lub coś starał się zahamować rozwój ludzkości, nie pozwolić jej rozwinąć skrzydeł, chciał zatrzymać w drodze do gwiazd... Z pozoru przypadkowa katastrofa samolotowa jest pierwszym ogniwem w łańcuchu wydarzeń, które mogą prowadzić do ujawnienia straszliwej prawdy i odkrycia spisku przeciw ziemskiej cywilizacji. Kto za tym stoi? Kim jest Ulysses? Ile czasu pozostało ludziom, zanim nadejdzie ostateczna zagłada?

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.49 MB (MOBI), 1.89 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Piotr Nowicki

09.08.2015, 19:07

„Książka topowa, jedna z lepszych jakie czytałem.”

Jestem zszokowany iż jest to książka napisana (najprawdopodobniej) przez polaka. Czyta się ją jak topową amerykańską powieść. Świetna budowa akcji, nie narzucająca się technika oraz wszechobecne niedopowiedzenia i nie rozwiązane zagadki. Pomysł na książkę naprawdę dobry. Niestety ze względu na ryzyko spoilera nie mogę napisać nic o treści. Dlatego też ograniczę się może dlaczego warto przeczytać:
1. Akcja wciągająca jak wir. Autor stopniowo nami kręci, przyśpiesza, a zanim się obejrzymy lecimy wartko z nurtem
2. Napięcie i tajemnica w perfekcyjnym wydaniu
3. Czasami czyta się jak dobrą książkę sensacyjną a nie SF
Mam nadzieje, że w następnych częściach autor nie zmieni stylu.

Dodaj recenzję