Szare śniegi Syberii (ebook) –	Ruta Sepetys, Dawid Juraszek, Joanna BoguniaPromocja

E-book

Szare śniegi Syberii

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Rok 1941, Litwa. Oficerowie NKWD wywlekają rodzinę Liny z domu i wsadzają do pociągu. Celem wielotygodniowej wyczerpującej podróży w wagonach bydlęcych okaże się obóz pracy na Syberii. Tutaj każdy dzień będzie walką o życie, a zapłatą za nadludzki wysiłek niewielka kromka chleba...

Nadzieję mogą dać tylko miłość i... sztuka. Wrażliwa dziewczyna, dokumentując życie obozowe, w rysunkach ukrywa wskazówki, które mają ułatwić ojcu odnalezienie bliskich.

"Szare śniegi Syberii" to poruszająca opowieść o bólu, cierpieniu, strachu, ale także o miłości, nadziei i zachowaniu godności nawet w skrajnie nieludzkich warunkach.

Bohaterką tej powieści równie dobrze mogłaby być polska nastolatka, która mieszkała przed 1939 rokiem w którymś ze wschodnich polskich województw. Polskie dzieci spotkały takie same dramatyczne przeżycia co Linę i jej brata Jonasa: łomotanie o świcie do drzwi, nerwowe pakowanie, straszne warunki transportu, a później praca ponad siły.

dr Jan Jerzy Milewski, fragment posłowia

"Szare śniegi Syberii" to historia, na którą czekaliśmy bardzo długo.

Richard Peck, laureat Newbery Award

Prawa do książki sprzedano do 25 krajów.

Autorka napisała powieść na podstawie doświadczeń własnej rodziny i choć fabuła jest fikcyjna, nie sposób odmówić książce prawdy historycznej.

Ruta Sepetys urodziła się i wychowała w Detroit w rodzinie artystów, miłośników literatury i muzyki. Obecnie mieszka w Nashville. "Szare śniegi Syberii" to jej pierwsza powieść.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.95 MB (MOBI), 1.59 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Ania K.

13.02.2015, 22:22

Pięknie napisana książka, ponieważ nie mogę "piękną" nazwać całej opowieści oczywiście. Chyba nic więcej nie napiszę, bo słowa nie oddadzą co się czuje czytając ją, ale sposób przedstawienia całej historii bardzo angażuje i nie można odłożyć książki na bok, póki się jej nie skończy.

Tomalska Katarzyna

Katarzyna Tomalska

11.10.2011, 16:22

Rewelacyjna pod każdym względem.
Rodzina 15-letniej Liny zostaje aresztowana przez NKWD i przechodzi piekło na ziemi.
Czy ludzie, nieprzystosowani do ciężkiej pracy mogą przetrwać wieloletnie poniżanie, wykorzystywanie i zmuszanie do nadludzkiego wysiłku?

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję