Szmaragdowa Tablica (ebook) –	Carla Montero

Szmaragdowa Tablica (ebook)

Autor:

Wydawnictwo: REBIS

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,5
(1895 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Bestseller w Hiszpanii – 100 000 sprzedanych egzemplarzy Historia i współczesność, miłość i wojna, zakazany romans i dzika zazdrość, tajemniczy obraz i opętanie chciwością – ta wspaniała powieść zachwyca, przeraża i wciąga bez reszty. Madryt, początek XXI wieku. Ana pracuje w Muzeum Prado, prowadzi spokojne życie u boku Konrada, bogatego niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki, aż do chwili, gdy pewien list napisany podczas drugiej wojny światowej naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Astrolog przypisywanego Giorgionemu, malarzowi epoki renesansu. Skuszony wielką wartością tego dzieła, Konrad przekonuje Anę, żeby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo piętrzących się trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże Astrologa, ale i niezwykła prawdę, która całkowicie zmienia jej życie. Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, żołnierz elity i bohater wojenny, dostaje rozkaz: ma odnaleźć obraz Giorgionego znany jako Astrolog. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret – kto go odkryje, będzie rządził światem. Poszukiwania prowadzą majora do Sarah Bauer, francuskiej Żydówki. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencje będą zaskakujące dla nich obojga. Szmaragdowa Tablica to nie tylko napisana z rozmachem historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki, ale i niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew wszelkim przeciwnościom. Carla Montero, hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie. Jednak od zawsze uwielbiała pisać. Za swoją pierwszą bestsellerową powieść, Una dama en juego, otrzymała nagrodę Círcule de Lectores. Szmaragdowa Tablica jest jej druga powieścią – prawa do jej wydania kupiło już kilka europejskich oficyn."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.35 MB (MOBI), 1.11 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

06.12.2013, 10:35

kupiłam format mobi - zapłaciłam i dostałam komunikat <brak zasobu>.... dlaczego?

Magdalena Barwińska

Magdalena Barwińska

20.05.2013, 12:04

Świetna pozycja, polecam. Recenzje możecie przeczytać tutaj: http://parechwilwytchnienia.blogspot.com/2013/05/miosc-w-czasach-wojny.html

Hanka M.

Hanka M.

18.04.2013, 13:16

Czytałam, polecam - a tutaj trajler taki znalazłam w sieci:

http://www.youtube.com/watch?v=XHsFMFXGA7I

Dorota

13.09.2014, 19:33

„Powieść historyczna, miłość, kryminał, tajemnica”

Szmaragdowa tablica to powieść, gdzie współczesność łączy się z przeszłością. To książka, która pokazuje, że nie możemy uciec od przeszłości i zawsze przeszłość ma wpływ na nasze życie.
Bohaterka powieści Ana, jako historyk sztuki za namową swojego narzeczonego zaczyna poszukiwania zaginionego obrazu Astrologa. To obraz, który zgodnie z legendą ma ukryty klucz do odnalezienia starożytnego artefaktu o ogromnej mocy- Szmaragdowej tablicy. Wielu władców i dyktatorów chciało odnaleźć ten obraz i tablicę. Jednym z nich był znany z zamiłowań okultystycznych Hitler i jego prawa ręka Himmler.
Tu przenikają się współczesne i wojenne poszukiwania obrazu i tu zaczyna się pogoń z czasem, nazistami, uprzedzeniami.
To też obraz, że nigdy z góry nie mozemy określić , że coś lub ktoś jest dobry lub zły. W życiu często to co złe okazuje się dobre, a to co dobre złe. To właśnie dzieje się w Szmaragdowej tablicy i przekonamy się, że potega naszych uczuć jest nieskonczona. Miłość zmienia i pcha nas do dobrych czynów, nienawiść i niespełniona miłość budzi w nas i prowadzi do najgorszych czynów.
Szmaragdowa tablica zadowoli każdego wybrednego czytelnika, bo mamy tutaj i powieść historyczną, zagadki, kryminał, sensację, miłość oraz szybką i zaskakujące zmiany akcji.