Szubienicznik (ebook) –	Jacek Piekara

Szubienicznik

Ocena czytelników:

6,6 (1128 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Opis publikacji

"NAJNOWSZA POWIEŚĆ JACKA PIEKARY! Kto i po co zgromadził obcych sobie ludzi w majątku stolnika Ligęzy? Kto i po co napisał do nich wcześniej dramatyczne listy w imieniu gospodarza? Jakie tajemnice skrywają owi goście i co ich łączy? Zemsta, nienawiść, wielki skarb? Wydaje się, że okrutny demiurg plącze ludzkie losy. Kto jeszcze padnie ofiarą jego knowań? Czy powstrzyma go podstarości Jacek Zaremba, uznany tropiciel złoczyńców? Nikt nie jest tym, kim się wydaje – każdy może być myśliwym albo zwierzyną... „Ze szlacheckiej fantazji i ku pokrzepieniu serc Jacek Piekara odtwarza świat dawnej Rzeczypospolitej. Ludzki dramat, zemsta i tajemnica splatają się w gordyjski węzeł, gruby jak szubieniczne powrozy, który przeciąć może tylko ostrze szabli podstarościego Zaremby”. JACEK KOMUDA „Napisany błyskotliwym językiem thriller spod znaku kontusza i karabeli. Świetna znajomość realiów Polski XVII wieku. Znakomicie skonstruowane i zróżnicowane postaci. Sienkiewicz by się nie powstydził. Pasjonująca lektura. Gotowy materiał na film albo serial. Bardzo polecam. WIKTOR ZBOROWSKI JACEK PIEKARA – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Twórca opowiadań i powieści fantastycznych. Autor kultowej sagi o Mordimerze Madderdinie oraz bestsellerowego „Charakternika”. Jego książki sprzedają się w kilkudziesięciotysięcznych nakładach. "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

9.56 MB (MOBI), 1.76 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Biernacki Grzegorz

Biernacki Grzegorz

05.05.2014, 19:55

W porównaniu z 'inkwizytorem' wypada bladziutko... Czytanie przypomina oglądanie brazylijskiego serialu - można zacząć w środku bez straty w fabule a po 100 odcinkach ci sami aktorzy w tych samych pozach kłócą się w tym samym pomieszczeniu.

seb

19.04.2013, 19:00

Mnie książka się podobała, dlatego jestem bardzo zawiedziony ostatnimi słowami: "Koniec tomu I".
Jak już przedpiśca wspomniał, w opisie nie o tym ani słowa.

Panie Jacku!
Kolejny pierwszy tom. A gdzie kontynuacja Necrosis? A gdzie kontynuacja Płomień i Krzyż? Prosimy o zakończenia! :)

Adam

11.04.2013, 13:00

Przede wszystkim jest to pierwszy tom tej najnowszej powieści (co nigdzie w opisie nie jest niestety zaznaczone).

Same odczucia wobec książki mam mieszane. Podchodziłem do niej jako do spójnej całości, tak jak do "Charakternika" i okazało się, że książka ogólnie rzecz ujmując jest niemarawa. Akcja toczy się bardzo, bardzo powoli, kolejne strony ubywają a tu nigdzie nie widać finału. Natomiast w momencie kiedy wyglądało na to, że w końcu zacznie się coś dziać to moim oczom ukazał się radosny napis "Koniec Tomu I".

Zostało mi wielkie uczucie zawodu i niedosytu oraz konieczność oczekiwania na tom drugi, w którym miejmy nadzieję będzie się coś działo.

Jako fan Piekary daję 3, dla osoby niezafascynowanej to raczej 2, może 2,5...

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję